Уберегти життя

У Львові інспектори ДАІ проводять профілактичні бесіди із пішоходами-порушниками 

У Львові інспектори ДАІ проводять профілактичні бесіди із пішоходами-порушниками 

На Львівщині лише у січні 2013-го трапилося 57 дорожньо-транспортних пригод за участю пішоходів. А власне з вини пішоходів за цей час сталося 23 ДТП, три людини загинуло і 21 отримала травми. Тим часом у Львові у січні трапилось 25 ДТП за участю пішоходів, унаслідок яких три особи загинули, а 25 травмувалися.  

Аби попередити такі випадки у майбутньому, працівники ДАІ проводять профілактичну роботу – нагадують пішоходам, як варто безпечно переходити дорогу.

“Найчастіші порушення Правил дорожнього руху з боку пішоходів – це перехід вилиці у невстановленому місці та раптовий вихід на проїжджу частину. Суть операції “Пішохід” полягає в тому, аби попередити дорожньо-транспортні пригоди за участі пішоходів. Ця операція розпочалась 8 лютого і триватиме до 9 березня. Зокрема працівники ДАІ, які бачать, що пішохід порушив Правила дорожнього руху, проводять з ним профілактичну бесіду, тобто пояснюють, які можуть бути наслідки цих порушень, розповідають, як правильно переходити дорогу. Особливо звертаємо увагу на людей із маленькими дітьми, які перебігають дорогу. Варто нагадати, що раптово вибігати навіть на пішохідний перехід не можна!”, – пояснила “Пошті” Галина Лемішко, речник УДАІ у Львівській області. 

Під час цієї профілактичної операції виявили осіб, які намагалися скоротити шлях чи перебігали дорогу у невстановленому місці, хоча всього за кілька кроків був пішохідний перехід. Інспектори ДАІ проводили із порушниками профілактичні бесіди – пояснювали, що такий поспіх на дорозі може обернутися неприємностями і краще трішки спізнитися, аніж жалкувати про свою необачність усе життя.

До речі, горе-пішоходів можуть штрафувати за недотримання ПДР. Стаття 127 Кодексу про адмінпорушення передбачає за порушення ПДР пішоходами штраф від 51 до 85 грн або попередження. Відтак у січні на Львівщині до адмінвідповідальності притягнули 184 пішоходи, з них 153 особи оштрафували, решта – отримали попередження.  

ДО ТЕМИ

За порушення ПДР велосипедистами також передбачений штраф від 51 до 85 грн. Як зазначають у прес-службі УДАІ Львівщини, водіям велосипедів не можна їздити по тротуарах та пішохідних доріжках (за винятком дітей до семи років, яким дозволено це робити на дитячих велосипедах та лише під наглядом дорослих). Дорослим же на тротуарах можна лише вести велосипед, але не їхати. Необхідно пам’ятати, що виїжджати на проїжджу частину дороги дозволено лише велосипедистам, яким уже виповнилось 14 років. Дітям молодшого віку можна кататись на двоколісному лише там, куди не заїжджають транспортні засоби. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.5294 / 4.08MB / SQL:{query_count}