Вибуховий синдром

Через витік газу на Львівщині знову спалахнув будинок

Через витік газу на Львівщині знову спалахнув будинок

1.jpgНа світанку у четвер на останньому поверсі п'ятиповерхового будинку, що на вулиці Сахарова, 34, стався газовий вибух. Постраждав лише власник квартири, де й відбувся витік газу. Сусідні помешкання залишились неушкодженими. Серед імовірних причин вибуху - збій газового конвектора, який було встановлено без дотримання правил безпеки. Мешканець однокімнатної квартири самовільно розібрав кахельну піч і підключив газовий конвектор, не маючи ані відповідної технічної документації, ані проекту на виконання цих робіт.

Як розповів "Пошті" Віталій Туровцев, працівник прес-служби ГУ МНС у Львівській області, поштовхом від вибуху у квартирі вибило двері, але подальше загорання було незначним, тому пожежники одразу загасили  вогонь. За словами рятувальників, що прибули на місце події, кран конвектора був відкритий, а газ витікав у повітря понад годину. Потерпілого відправили до Місь­кої клінічної лікарні № 8, де поки що вагаються з висновками щодо його стану. На думку ліка­рів, діагноз можна буде встановити не раніше понеділка.

"Треба час, аби зрозуміти, наскільки організм самотужки може впоратися з опіками, - пояснила "Пошті" Оксана Фільц, заступник головного лікаря з медичної частини Міської клінічної лікарні №8. - Сьогодні ж ми фіксуємо опіки 50% тіла III - IV ступенів, опік дихальних шляхів та сер­йозний опіковий шок. Власне, через шок ми й мусимо почекати дві-три доби, щоб встановити точний діагноз".

Цікаво, що рятувальники довго не могли з'ясувати  особу чоловіка, оскільки той не був зареєстрований в місцевому ЖЕКу. За словами прес-секретаря територіального  управління Держгірпромнагляду у Львівській області Миколи Гуцуляка, квартиру купили влітку, але всіх потрібних документів власник й досі не виробив.

"Особу таки вдалося встановити, - пояснює ситуацію пан Гуцуляк . - Та незавершена робота з документами могла бути опосередкованою причиною вибуху, адже імовірно саме через відсутність документів чоловік не хотів викликати спе­ціалістів для встановлення газового конвектора. Тож ми вкотре наголошуємо: причиною цього випадку є необережне ставлення людей до газу..."

Микола Гуцуляк розповідає, що й у випадках попередніх вибухів на вулиці Костюшка  у Львові та на вулиці Старосамбірській у Дрогобичі основною проблемою стала неуважність людей у поводженні з газом. Як повідомив заступник начальника територіального управління Держгірпромнагляду у Львівській області Ігор Терех, аби уникнути подальших проблем, квартиру № 13 на вулиці Сахарова від'єднано від загальної мережі газопостачання і опломбовано канал подачі газу у квартиру. Спе­ціалісти Держгірпромнагляду вилучили і вивчають документацію у газопостачальників та комунальників, щоб визначити обставини встановлення газового конвектора. Нагадаємо, що востаннє схожий вибух відбувся рівно місяць тому в Дрогобичі, тоді однією з причин назвали також недбальство газових служб. "Попікшись", газові служби провели в місті низку перевірок, внаслідок яких заборонили використовувати 45 газових конвекторів та плиток, а 52 особи було притягнуто до адміністративної відповідальності. Проте назвати остаточну причину трагедії ніхто так і не спромігся...

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.3623 / 3.99MB / SQL:{query_count}