Парк задля захисту чи піару?

У Львові мають намір створити великий ландшафтний парк “Львівський”

У Львові мають намір створити великий ландшафтний парк “Львівський”

У нашому місті невдовзі може з’явитися новий парк площею 8 тис. га. Скла­датиметься він із таких масивів: Винниківський, Знесінський та Брюховицько-Голосківський включно із “Кортумовою горою”. Про це нещодавно поінформувала прес-служба мерії. Однак про який єдиний парк може йтися, якщо врахувати, де Брюховичі, а де Винники?! Розмови про ймовірність втілення такої ініціативи більше нагадують мрії, адже у мерії, схоже, не зовсім уявляють, як взагалі можна реалізувати задумане. 

“Науковці університету ім. І. Франка запропонували на базі тих парків, які маємо, створити новий об’єкт природоохоронного фонду і назвати його парк “Львівський”. Частини парків, які не є природо- заповідним фондом, мають бути оголошеними такими. Природо-заповідний фонд у місті та за Львовом таким чином збільшиться. Наразі розробляємо технічну документацію щодо землі парків “Білогорща”, “Високий замок” та “Кортумова гора”, аби отримати акти на землю, узаконити її. Можливо, наступним етапом буде розширення природо-заповідного фонду міста і об’єднання цих парків під назвою “Львівський”. Наразі це лише пропозиція”, – розповів “Пошті” в. о. начальника міського управління екології та благоустрою Андрій Галушка.

КОМЕНТАР

Віра Лясковська, член депутатської комісії природокористування, охорони довкілля та благоустрою Львівської міськради:

- Ніхто не проти того, щоб створювати парки, бо це потрібно, і це заповідні території. Але дивно, що існує лише ідея без конкретних пропозицій та обговорення. Ніхто не має документів для опрацювання, нам на комісію нічого не приносили. У справах озеленення та лісопаркових зон до цього часу ніхто детально не розібрався, бо ніхто не знає, скільки гектарів має приміська лісопаркова зона, що в межах Львівської міськради. Я ж знаю, бо в мене є всі документи, але ними ніхто з міського управління екології не цікавився. Вважаю піаром розмови про створення парку. Це просто смішно. Скажімо Брюховицька лісопаркова зона - це ліси, які є державними, які в користуванні Львівської міськради та мають високий статус із оздоровчим, кліматологічним та відпочинковим призначенням, як і Винниківський ліс, де є також заповідна територія. Парк "Знесіння" є ландшафтним парком, який охороняється двома законами. Що вони хочуть робити, я навіть не уявляю...

Чиновник вважає, що створення парку “Львівський” у північній частині міста мало б сприяти збереженню цілісності цих зелених зон. Наразі ніхто не знає, чи матиме новий парк свою адміністрацію, якій підпорядковуватимуться керівники інших парків.

“Треба по-різному розглядати об’єкти природо-заповідного фонду. Є ті, що можуть бути юридичною особою. Створюється окрема адміністрація, а частина таких об’єктів є за містом, і зараз зарано говорити про те, як би це було. Це питання потім обговорюватиметься”, – каже Андрій Галушка. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.3102 / 3.99MB / SQL:{query_count}