Теплова модернізація

До липня у Львові планують завершити реконструкцію відкритої електропідстанції на ТЕЦ-1

До липня у Львові планують завершити реконструкцію відкритої електропідстанції на ТЕЦ-1

Аби львів’яни могли безперебійно отримувати тепло та гарячу воду, на ТЕЦ-1, що на Новому Львові, виконують спеціальну інвестиційну програму для реконструкції її електричної схеми та модернізації частини основного обладнання. Такі роботи відбуваються за гроші від продажу електроенергії, яку виробляє та ж ТЕЦ-1. Відтак, у 2011-му на ремонтні роботи ТЕЦ-1 витратили 7 млн грн, торік – 15,5 млн грн. У цьому році на реконструкцію і модернізацію планують витратити 19,3 млн грн.

Нині на ТЕЦ-1 модернізують котли, ремонтують турбогенератори. “Зараз триває завершальна стадія з ремонту котла, якому приблизно 60 років. Зокрема, ми вже поміняти 30 тонн труб. Залишається система автоматики, основну частину обладнання ми закупили. Хочемо замурувати верхню частину котла, що дозволить підвищити коефіцієнт корисної дії”, – розповідає Степан Пакіж, директор ЛМКП “Львівтеплоенерго”. 

Керівник підприємства пояснив, чому легше модернізувати старе обладнання, аніж купити нове, адже лише проект на новий котел обійдеться у суму, рівну реконструкції старого.    

Найбільш ефективним, зі слів тепловиків, вважається процес суміжного продукування тепло- і електроенергії. На ТЕЦ-1 виробляють пару, яка подається на турбіни, від чого виробляється електроенергія і після цього пара поступає у тепломережу. Частина електроенергії, яку там виробляють, використовують на власні потреби ТЕЦ, а частина йде в мережі міста. 

Як писала “Пошта”, реконструкція відкритої електропідстанції на ТЕЦ-1 забезпечуватиме те, що при поганій погоді, до прикладу грози, у львів’ян не зникатиме світло. Зі слів Степана Пакіжа, її реконструкцію планують закінчити до 1 липня, тут ремонтні роботи здійснюють за гроші, які отримало “Львівтеплоенерго” від продажу електроенергії. 

“Якщо у 2010 році ми, окрім того, що забезпечуємо власні потреби, продали 33 млн кВт-год, у 2011 – 45 млн кВт-год, минулого року – 58,8 млн кВт-год. На цей рік нам затвердили 72 млн кВт-год для продажу. За два роки хочемо вийти на рівень продажу – 90 млн кВт-год, який був ще у радянський час”, – зазначив Степан Пакіж. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8641 / 4.08MB / SQL:{query_count}