Де будуть парковки у центрі Львова?

У 2013-му нові паркувальні зони облаштують на вул. Валовій, пл. Міцкевича, навколо площ Св. Теодора та Є. Маланюка

У 2013-му нові паркувальні зони облаштують на вул. Валовій, пл. Міцкевича, навколо площ Св. Теодора та Є. Маланюка

Узимку особливо гостро постала проблема неправомірного паркування у Львові, коли і лід, і сніг під ногами, а тротуаром неможливо пройти, бо там хтось поставив свою автівку. Проблема двостороння, машини заважають пішоходам, а водії не мають іншого варіанту, де залишати транспорт.  

Поза тим, чиновники обіцяють, що вже цього року у центрі міста будуть чотири закриті платні паркінги, а саме історичне серце міста зроблять виключно пішохідним. Відтак уже в березні стане пішохідною вул. Валова, там і облаштують першу закриту парковку в центрі.   

Центр перетворився на стоянку

Як писала “Пошта”, у центрі міста майже 60% пропускної здатності вулично-дорожньої мережі втрачено через надмірну “запаркованість”. Минулого тижня голова Галицької райадміністрації Львова Ірина Маруняк зазначала, що майже всі бічні вулиці у центрі міста вдень на 90% заставлені неправильно припаркованими машинами. “Проблемні вулиці – Коперника, пл. Данила Галицького, пр. Свободи, вул. Дорошенка, пл. Ринок, вул. Староєврейська”, – зазначила вона.  

Зі слів Людмили Ліб, речника міського управління ДАІ, з початку року лише понад 30 протоколів склали інспектори ДАІ Львова за порушення правил зупинки, стоянки і вимог дорожніх знаків. Штрафи становлять від 255 до 340 грн.  

“Я мав відповідну розмову з керівництвом нашого управління ДАІ. Останнім часом відбулись зміни на краще, але меж досконалості нема… Елементарна річ: площа Ринок – пішохідна зона, а машини чомусь деколи проїжджають. ДАІ такі речі має відстежувати, жорстоко карати. Львів’яни знають, що площа Ринок – це пішохідна зона і ніхто не має права на порушення правил дорожнього руху”, – цитує прес-служба мерії Андрія Садового.

Концепція вуличного паркування

Як писала “Пошта”, в жовтні у ратуші презентували концепцію впорядкування вуличного паркування в центральній частині міста з паралельним створенням вільних від транспорту пішохідних зон. За концепцією, в’їзд у історичне ядро Львова буде чітко регламентований.  

“4 лютого відбудуться громадські слухання концепції впорядкування вуличного паркування в центрі Львова та реалізації її першої стадії. Першу стадію плануємо реалізувати цього року, вона передбачає створення чотирьох закритих паркувальних зон на 400 місць з оплатою та перетворення історичного ядра міста (в межах колишніх валів) у пішохідний. Нові парковки у цьому році повинні з’явитится на вул. Валовій, пл. А. Міцкевича, навколо площ Св. Теодора та Є. Маланюка”, – розповів радник міського голови Львова з велоінфраструктури Олег Шмід.  

В’їзд у історичне ядро міста буде можливий лише по вулицях Памви Беринди, Руській та Лесі Українки. Заїзд туди забезпечуватимуть болларди, які опускатимуться лише для проїзду спеціального транспорту вдень. Мешканці цих вулиць також зможуть заїжджати до своїх будинків, проте не матимуть дозволу там паркуватись. Уночі ж болларди будуть опущені для доставки товару у магазини, ресторани тощо. Зі слів Олега Шміда, для історичного ядра міста потрібно п’ять боллардів і вони коштуватимуть міській раді 400 тис. грн. 

Друга стадія цієї концепції передбачає зміни руху в центрі Львова, третя – створення платних закритих і відкритих парковок в центрі, четверта – будівництво підземних і наземних багатоповерхових паркінгів.

Паркінг на Валовій

Торік у листопаді конкурс на визначення оператора автостоянки на вул. Валовій виграло ЛКП “Львівавтодор”. За планами нова парковка на 80 паркомісць має появитись весною. Хоча, за попередніми словами чиновників, ще до початку цього року мали облаштувати платні паркувальні зони на вулиці Валовій та на площі Міцкевича. 

Автостоянка на вул. Валовій передбачає диспетчерський пункт і відеомоніторинг, в’їзний і виїзний термінали, що дозволятимуть оплачувати послугу як купюрами, так і платіжними картками, електронну систему зчитування часу перебування машин на парковці. 

“Щойно стане тепліше, плануємо облаштовувати стоянку. Це обійдеться десь у 160 тис. грн. Ця сума включає і програмне забезпечення, камери, світлофори. Це все буде в автоматичному режимі без людського фактору”, – зазначив Олег Береза, директор ЛКП “Львівавтодор”. 

Також навесні у Львові встановлять п’ять паркоматів для туристичного транспорту: вул. Винниченка, Кривоноса, пл. Св. Юра, пл. Старий Ринок і вул. Мечникова, пише zaxid.net. Скористатися ними зможуть водії екскурсійних автобусів, година стоянки для них коштуватиме 20 грн. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
3.2444 / 4.11MB / SQL:{query_count}