Пішки до Польщі

Оновлений піший перехід “Шегині-Медика” став більш комфортним для громадян 

Оновлений піший перехід “Шегині-Медика” став більш комфортним для громадян 

Модернізація пунктів пропуску на Львів­ській митни­ці бу­ла не лише до Євро-2012, триває вона й надалі. Відтепер уже не соромно перепускати туристів, які вирішили пішки перетнути українсько-польський кордон, бо на пункті пропуску “Шегині-Медика” відкрили нове, комфортне, а, головне, – більше приміщення. 

Звісно, скупчення людей в пікові години нікуди не зникнуть, але тепер усе відбуватиметься швидше, як для туристів, так і для працівників. Принаймні, так обіцяють митники.

“До відкриття нового пішого переходу ми працювали у старому приміщенні. Воно було тимчасове і не було належно оснащене для комфортного перетину кордону. Часто були черги, адже  працювало по одному вікну на вихід і на вхід. Тепер, із відкриттям нового пішого переходу, умови роботи для нас є кращими і, відповідно, для людей, що перетинають митний кордон”, – каже головний інспектор відділу митного оформлення № 3 митного поста “Мостиська” Надія Іванич.

З її слів, у святкові дні – черги менші. Зокрема вночі до певної години великого потоку немає також. Вранці, починаючи  з 05.30 і до 09.00 є дещо більше людей. Ми стараємось не тратити багато часу на огляд однієї людини. Загалом раніше приділяли дві – три хвилини на особу, а тепер, сподіваємося, буде швидше. Також тепер маємо сканер, через який можемо перевіряти речі”, – додає Надія Іванич. До слова: пункт пропуску працює цілодобово. 

Як каже очільник Львівщини Михайло Костюк, усе більше українців, аби поїхати до Польщі, обирають саме цей піший перехід. “Знаю, що багато мешканців області доїжджають сюди   громадським транспортом, переходять пішки на польську сторону, а далі – їдуть автобусом”, – зазначає керівник області. До слова: у Львові з головного залізничного вокзалу до Шегині досить часто їздять маршрутки (вартість квитка – 26 грн). Хто не має власного авто, саме так їздить до Перемишля на закупи. Кажуть, що найкращий час для поїздки – вранці у неділю, бо черги менші.  

Ба більше, тепер ситуацію на митному пункті відстежуватиме вище керівництво митниці (як у Львові, так і в Києві) завдяки камерам, що встановлені тут.  

КОМЕНТАР

Сергій Попазогло, начальник Львівської митниці: 

- Думаю, всі подорожуючі відчують якість і комфорт переходу. Сподіваюся, кількість людей, які перетинатимуть цей пункт зросте вдвічі-втричі. Трохи збільшимо кількість персоналу, перерозподілимо з інших пунктів. Постійно тут працюватиме по п'ять-шість осіб митної служби. Маємо тут сучасну техніку. Є близько 20 камер по всьому периметру. Всі вони виведені на моніторинговий центр у Києві та Львові. Я зі свого кабінету можу спостерігати, як працює пункт пропуску і впливати на ситуацію.Окрім цього, ми вже реконструювали пункт пропуску "Краковець" - зокрема змінили фільтр пропуску. Модернізація фільтру пропуску полягає в тому, що митник вже не вручну записуватиме номери  авто, а тепер автоматично йтиме їх сканування й буде  відеоспостереження. Також на початку 2013-го плануємо модернізувати пункт пропуску "Рава-Руська". Закривати його не будемо, роботи триватимуть паралельно. 

Новим пунктом задоволені й громадяни, які йшли на закупи до Польщі. Нашим сусідам нове приміщення також сподобалося.

“Тепер тут стало ком­форт­­но. Є багато митних і паспортних контрольних вікон. А раніше люди стояли на вулиці, не було навіть куди зайти. Паспортний контроль із одною людиною дуже затримував швидкість переходу. З польської сторони набагато швидше все відбувалося”, – каже пані Люба. “Швидко, дуже швидко мене пропустили. Тут все так гарно зробили, по-європейському!”, – зазначає поляк пан Роберт.

Традиційно цим пішим переходом користуються чимало  українських студентів, які навчаються у Польщі – так дешевше дістатися за кордон. “Фактично їжджу додому раз на кілька місяців. Уперше перетинаю новий пункт. На перший погляд, усе так цивілізовано, гарно, усміхнений персонал. Сподіваюся, так буде й надалі. Раніше тут було дуже мало місця, не було накриття, люди стояли просто на вулиці. А тепер тут тепло. На українському кордоні дуже часто перевіряють. А поляки, якщо їду в Україну, майже ніколи”, – розповідає студентка Віра.

Львів-Шегині-Львів 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4158 / 4.02MB / SQL:{query_count}