Нова пішохідна

Вулицю Лесі Українки нарешті відкрили для перехожих і закрили для авто. А в понеділок машини поїдуть вулицею Коновальця

Вулицю Лесі Українки нарешті відкрили для перехожих і закрили для авто. А в понеділок машини поїдуть вулицею Коновальця

Після більш ніж тримісячного ремонту нарешті у Львові відкрили вул. Лесі Українки. Тепер вона, відповідно до нової концепції пішохідних та паркувальних зон у центрі міста, ввійде до пішохідної зони. Вартість всіх робіт склала більше двадцяти мільйонів гривень. Загалом відремонтували 450 метрів на ділянці від вул. Підвальної до вул. Театральної, а наступного року планують продовжити ремонтні роботи біля Вернісажу. 

“Єдина частина, яку ми не зробили – від Вернісажу до пр. Свободи. Ця ділянка буде запланована на наступний рік. Великий позитив, що ця вулиця стає повністю пішохідною – вона буде для людей, не для машин. Машини зможуть заїжджати тільки для доставки товарів до магазинів. Думаю, ця вулиця отримає друге дихання, тут відкриються нові заклади, будуть створені нові робочі місця. Щороку ми повинні відкривати для львів’ян декілька вулиць”, – каже міський голова Львова Андрій Садовий.

Упродовж трьох місяців на цій вулиці реконструювали дорожнє покриття проїзної частини та тротуарів, відновили  дорожньо-каналізаційні мережі, підключили дощоприймачі та ринви, влаштували пожежні гідранти.

Під час ремонтних робіт проводились археологічні дослідження, оскільки вулиця розташована на території археологічного заповідника. Вдалося виявити збережені залишки складного комплексу фортифікацій – оборонний мур Низького Замку та 10 веж. Було протрасовано оборонний мур та вежі грубо колотим каменем іншої конфігурації. “Але напевно цієї інформації недостатньо для людини, яка приїхала до Львова, та й навіть львів’янину складно буде зорієнтуватися. Тож плануємо на наступний рік встановити таблички на будинках, щоб можна було показати, що тут була та чи інша вежа”, – розповіла начальник управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко, інформує прес-служба міської ради. 

ДО ТЕМИ

У понеділок планують відкрити відремонтовану вул. Коновальця на ділянці від вул. Мельника до вул. Київської. Роботи тут розпочалися ще 10 серпня. Під час ремонту тут оновили дорожнє покриття, перемостили тротуари, повністю замінили водопровідні мережі, каналізаційні випуски, дощоприймачі та заклали футляри для електромереж. Відповідно до проекту, під час ремонту на вул.Коновальця також передбачили велосипедну доріжку, інформує прес-служба міськради.

“Ремонтні роботи на вул. Коновальця уже закінчились. Проте згідно з технологією, бруківка та плитка на тротуарах повинна вистояти. Тому для проїзду вулицю відкриють у понеділок, 3 грудня”, – зазначив Орест Тимчишин, заступник голови Франківської райадміністрації м. Львова. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4162 / 3.99MB / SQL:{query_count}