Зміна голови

Олега Панькевича на чолі Львівської облради замінив інший “свободівець” Петро Колодій. Учора 11 депутатів облради достроково склали свої повноваження, бо пішли у парламент  

Олега Панькевича на чолі Львівської облради замінив інший “свободівець” Петро Колодій. Учора 11 депутатів облради достроково склали свої повноваження, бо пішли у парламент

Учора зникли всі інтриги, пов’язані з тим, чи поміняє голова Львівської обласної ради Олег Панькевич свою посаду на мандат народного депутата. Нагадаємо, що він пройшов до ВРУ за списком ВО “Свобода”. До нього єдиного з тих одинадцяти депутатів облради, котрих обрали  парламентарями, досі були сумніви.

Ще вранці 23 листопада на сесії облради всі говорили про обрання нового голови, проте місцеві обранці не квапились включати це питання до порядку денного. Пленарне засідання йшло звичним чином, аж поки не дійшли до питання “Про встановлення надбавки за вислугу років голові обласної ради”. Тільки тоді Олег Панькевич виступив із заявою про дострокове складання повноважень. 

Після цього депутат Михайло Барбара запропонував унести зміни у порядок денний і проголосувати за заяву голови. “За” проголосували 89 депутатів. Майже дворічна каденція головування Олега Панькевича закінчилась. Нагадаємо, що його обрали головою облради 30 листопада 2010 р. і тоді за це проголосували 71 зі 116 депутатів.

“Визначався і я, і керівництво партії. Це є правильно, адже відповідальність є колегіальною, партійною і, звичайно ж, що особистою. Ці два роки в облраді – це величезний досвід і величезна відповідальність. Сподіваюсь, що цей досвід буде надалі втілюватись у діяльності парламенту”, – зазначив журналістам Олег Панькевич уже після складання повноважень.

Він також розповів, що у парламенті, відповідно до набутого досвіду, волів би працювати в комітеті, який займається або місцевим самоврядуванням, або національною пам’яттю чи бюджетом. Та все, знову ж таки, залежатиме від позиції партії “Свобода”, а також від домовленостей із “Батьківщиною” та УДАРом і, звичайно, реалій розподілу парламентських комітетів.

“Із Львівською обласною радою ми не прощаємось. Ми будемо надалі співпрацювати. На відміну від депутатів минулих скликань ВРУ, депутати 7-го скликання будуть частими учасниками пленарних засідань ЛОР”, – додав Олег Панькевич.

Новий голова

Одразу ж після цього обласні депутати таємним голосуванням обрали донедавна заступника Панькевича “свободівця” Петра Колодія новим головою облради. Рішення не було несподіваним, адже про це говорили давно. Та й альтернативних кандидатур не було. 

Висунення Колодія на посаду голови облради підтримали три фракції: “Фронт змін”, НРУ і Партії промисловців та підприємців; звичайно, що і “Свободу” все влаштовувало.

Проте результат голосування таки виявився цікавим: із 116 депутатів бюлетені взяли 96, а “за” проголосували 95, лише один утримався. Колодію одразу ж присвоїли перший ранг чиновника, а також зарплатню згідно зі штатним розписом (суму в рішенні не вказано). 

Окрім того, йому належиться доплата за ранг посадовця місцевого самоврядування, надбавка за особливий характер роботи в розмірі 50% від окладу та премія в 60% окладу за фактично відпрацьований час. Ще депутати вирішили виплачувати голові щорічну матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань та на оздоровлення в розмірі середньомісячної платні.

“У понеділок буду ініціювати підписання угоди про співпрацю між Львівською обласною, міською радами, Асоціацією місцевого самоврядування і народними депутатами. Це дасть змогу залучати парламентарів до вирішення питань на місцях”, – сказав про свої перші кроки на новій посаді  Петро Колодій.

Тепер обласним обранцям ще потрібно визначитись з новими заступниками голови ЛОР. Учора вони цього не зробили, а пленарне засідання перенесли (дату повідомлять додатково). 

Водночас у кулуарах ради говорили про те, що першим заступником може стати Валерій П’ятак (нині заступник голови облради) або член фракції “Фронту змін”, екс-керівник міліції Львівщини Василь Пісний. Заступником Петра Колодія має шанс стати голова фракції Народного руху України Андрій Корнат. 

Остання сесія

Учора окрім Олега Панькевича достроково склали свої повноваження усі депутати облради, котрі були обрані до парламенту. Це “свободівці” Олег Тягнибок, Андрій Тягнибок, Михайло Блавацький, Ігор Кривецький, Леонтій Мартинюк, Ірина Фаріон, Ірина Сех (голова фракції), із “Фронту змін” Степан Кубів (голова фракції), та позафракційні Василь Пазиняк, Ярослав Дубневич. 

Тож, як уже повідомляла “Пошта”, з огляду на те, що сім із них прийшло у облраду як мажоритарники, то в одному окрузі у Львові і шести в області відбудуться проміжні вибори до обласної ради.

Важливим також є питання нових голів фракції. Тож фракцію “Свободи” найімовірніше очолить Андрій Холявка (був заступником голови фракції), а “Фронт змін” уже затвердив Ігоря Криськіва.

Зазначимо, що львівські міські депутати, котрі стали парламентарями, ще не складали повноважень.  

ДОВІДКА

Петро Несторович Колодій народився 12 липня 1962 р. у Львові.

Після закінчення школи вступив до автодорожного технікуму, потім був Львівський політехнічний інститут, де здобув фах інженера-механіка.

У 2002 – 2005 рр. – навчався у Національній академії державного управління при Президентові України (спеціальність – державне управління), 

Працював заступником директора на кількох приватних підприємствах. 

У 1998-2002 рр. – голова правління АТЗТ “Атмосфера-центр”.

З 2002 по 2006 рр. – помічник-консультант парламентаря Олега Тягнибока.

У 2006 р. обраний депутатом Львівської облради V демок­ра­тичного скликання. Був членом постійної комісії з питань місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою.

Із вересня 2009 р. – заступник голови Львівської облради.

У 2010 р. обраний депутатом Львівської облради VІ демократичного скликання. З грудня 2010 р. – перший заступник голови Львівської облради. 

КОМЕНТАРІ
Андрій Корнат, голова фракції НРУ в облраді: Степан Кубів, новообраний народний депутат (донедавна голова фракції "Фронту змін" в облраді):    
- Знаю Петра Колодія, як людину, котра здатна прогнозувати процес, передовсім бачити прагматичні цілі і досягати їх. Це не тактик, це - більше стратег. Тому посада голови облради сьогодні в руках такої особи, яка дає можливість говорити про перспективи розвитку територій.Коли говорити про діяльність облради, то буде збережена традиція формату коаліції демократичних сил. Наші фракції є єдиними в багатьох питаннях. За таких умов ЛОР стає ще більш згуртована та монолітна. Сьогодні ми із сесійної зали отримали велику плеяду нових парламентарів. Маючи таке підсилення, облрада зможе працювати ще продуктивніше. Для громади представництво у ВРУ матиме певні соціально-економічні зрушення. Зокрема кажу про широкомасштабний лобізм області у парламенті. Думаю, що на Львівщину мали б прийти інвестиції. - Упродовж усього періоду перебування в облраді мені вдалось знайти із Іриною Сех (донедавна головою фракції "Свобода", також новообраним нардепом - "Пошта") принципи консолідації роботи. Ми намагалися виконувати всі передвиборчі обіцянки та показувати єдність команди - "Фронту змін" і "Свободи". Цей приклад передався і на всеукраїнський рівень перед виборами до Верховної Ради. Цей принцип має панувати в облраді і в майбутньому.  Повинна бути тільки єдність, тільки система компромісів і правда.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6305 / 4.17MB / SQL:{query_count}