Перейняти успішний закордонний досвід

Експерти пророкують нашому місту світле майбутнє у бізнес-туризмі

Експерти пророкують нашому місту світле майбутнє у бізнес-туризмі

У місті на “Арені Львів” триває IV Туристичний форум “Перемагай із Левом!”. Понад двісті учасників приїхало цього року на найбільшу подію в туристичному бізнесі України, аби обговорити стратегії розвитку ділового туризму. Провідні експерти з Барселони, Лондона, Генуї, Берліна діляться  досвідом розвитку найперспективніших напрямків сучасного туризму. 

“Цей форум, сподіваюся, принесе користь як Львову, так і Україні в цілому. І незабаром Львів зможемо конкурувати з такими містами, як Лондон чи Барселона”, – каже організатор форуму Андрій Сидор. 

“Бачу, що місто приділяє справді велику увагу розвиткові туризму. Львів має великий потенціал для розвитку туристичного напрямку. Передусім цьому сприяють люди, які тут живуть. Львів’яни сповнені ентузіазму, вірять у своє місто і хочуть його розвивати. Часто говоримо, що люди змінюють світ. Львів це яскраво ілюструє. Певен, коли повернуся до Львова за декілька років, тут існуватиме вся необхідна для проведення масштабних подій інфраструктура”, – каже спікер форуму Том Галтон, керівник відділу міжнародних відносин у IMEX Group.

Деякі міста Європи вже утвердили себе як туристичні центри і можуть поділитися досвідом. Так, на цьогорічний форум приїхала представниця італійського міста Генуя, яке нещодавно почало розвиватися як туристичний центр. Досі воно було більш відоме як торгівельне місто.

“У Генуї ще жива історія розвитку міста як міжнародного туристичного напрямку. Нам потрібно було практично все повністю змінити і наново збудувати імідж нашого міста, багато коштів треба було інвестувати в інфраструктуру, в розвиток туристичної промоції. Це і вас чекатиме. Однак бачу, що ви – ентузіасти, а це те, чого нам бракувало, коли ми починали позиціонувати себе як туристичний центр”, – каже Паола Казуболо, виконавчий директор “Lovingenova”, відділу розвитку туризму та промоції Генуї.

Експерти одноголосно стверджують: величезним кроком вперед у розвитку туризму в Львові стало проведення Євро-2012. Зараз важливо не втратити здобутки і рухатися далі.

“Мої друзі, які були тут на матчах, приїхали додому з неймовірними враженнями від України! Так само було і з Німеччиною після проведення там свята футболу. Британці інакше поглянули на цю країну та почали бачити в ній потенційний туристичний центр. Сподіваюся, ви зможете використати потенціал та імідж, аби далі розвивати туризм”, – зазначив Нік Грінфілд, голова відділу зв’язку з туроператорами Європейської асоціації туроператорів.Та все ж, аби розвивати бізнес-туризм, Львів має створити належну інфраструктуру, адже ніхто не приїде в місто, де не всім мешканцям комфортно жити. 

За словами провідних знавців туристичного бізнесу, Львову найбільше бракує хорошого приміщення для мегаподій. “Дуже важливо для будь-якого міста, яке хоче розвивати діловий туризм, збудувати конференц-залу і виставковий центр. Наявність їх у Львові сприятиме проведенню масштабних заходів. Розуміємо, що часто такі заклади стають символами чи візитівками міст. Сподіваюся, що через декілька років побачу виставкову конференц-залу не на околиці, а ближче до центру. Хоча на будівництво такої будівлі потрібен не один рік, однак її промоцію варто розпочинати вже зараз, щоб потім вона не стояв без діла”, – додає Том Галтон.  

 

 

ДО ТЕМИ

Навчитися правильно будувати турбізнес 

Андрій Сидор, організатор форуму “Перемагай з Левом!”, про залучення туристів 

– Пане Андрію, розкажіть, будь ласка, що з попередніх форумів вдалося втілити в життя і якими результатами ви задоволені найбільше?

– Думаю, найголовнішим здобутком форумів є те, що ми вчимося на чужих помилках. Адже експерти, які до нас приїжджають, розказують, що варто робити, а що – ні. Наслідком першої конференції “Перемагай із Левом!” було створення першого в Україні туристичного центру. Те, що проводимо наші фестивалі так вдало, – також результат консультацій та переймання досвіду європейців. Наші туристичні фірми та готелі вчаться правильно будувати бізнес. Львів – єдине місто в Україні, яке є членом “European cities marketing”, і це теж заслуга першого форуму.

Наш форум – це нові друзі, які дають поради. Дуже важливо, що до нас долучається все більше людей і все більше представників туристичного бізнесу розуміють, що цей форум – подія, яку раз на рік варто відвідати. 

– Як вдається заохотити приїжджати нових гостей і спікерів?

– Ми багато їздимо за кордон. Спікери, які приїжджали у минулі роки, залишаються задоволеними й залюбки повертаються. Вони розказують про нас. Щороку приїжджають все значніші спікери. Цього року нас відвідав Том Халтон, віце-президент IEMEX Group, найбільшої у світі структури з організації виставок та конгресів.

– Скажіть, будь ласка, як співпрацюєте поза межа­ми форуму?

– Тішуся, що після минулорічного форуму два львівських туроператори співпрацювали з Лондоном, а вже цього року дві британські фірми приїхали до нас. 

– Чи знають про Львів у туристичному світі?

– Про Львів широкий загал знає насправді мало, однак люди, що мають відношення до туристичного бізнесу, знають і про наше місто, і про Україну. Дуже добре, коли професіонали ринку й ті, хто потім формуватиме турпотоки, знають, де наше місто на карті. Це вже половина успіху. Після цього зверне увагу й простий турист, який визначає, чи їхати йому сюди, за відгуками знайомих або за модними тенденціями. 

Розмовляла Наталія Мельник 

 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4392 / 4.03MB / SQL:{query_count}