Опалення без лімітів

Львівські тепловики напередодні зими не мають належної кількості лімітів газу для стабільного теплопостачання містян. Винуватцем називають державу 

Львівські тепловики напередодні зими не мають належної кількості лімітів газу для стабільного теплопостачання містян. Винуватцем називають державу 

Нарешті у Львові опалення включили всім, навіть боржникам, однак питання лімітів для теплопостачальних підприємств досі не вирішене. Хоча Львівщина й отримала відшкодування за різницю в тарифах за теплову енергію 35,8 млн грн, цього, зі слів міського голови, явно недостатньо.  

“Вони погасили краплю в морі – ми отримали два мільйони гривень для “Львівтеплоенерго” і таку ж суму для “Залізничтеплоенерго”. Маємо сьогодні 147 млн грн різниці в тарифах. Ситуація є дуже складною, оскільки, з одного боку держава не виконує свої зобов’язання, а з другого – інший державний орган вимагає від нас проплати”, – пояснює Андрій Садовий.

Зі слів міського очільника, проблему можна вирішити лише приймаючи на урядовому рівні правильні рішення. “Треба, щоб держава виділила для Львова 147 млн грн на різницю в тарифах. Ці гроші транзитом ітимуть одразу в “Нафтогаз” і проблема зніметься автоматично. Така ситуація зараз у всіх містах України. Добре, що працюємо в інтересах громади і нині всі мешканці мають опалення”, – додає мер.

Безлімітне тепло

Як розповіли “Пошті” у “Львівгазі”, зараз лімітів на блакитне паливо не мають обидва теплопостачальні підприємства міста. 

“Лімітів на газ “Львівтеплоенерго” не має, а в “Залізничтеплоенерго” є лише 80 тис. кубометрів на декаду, при добовому споживанні 200 тис. кубів. Тобто того ліміту, що вони мають, їм не вистачає навіть на добу. Якщо будуть вказівки з “НАК Нафтогаз” – будемо відключати. Наразі вони не надходили”, – уточнила Оксана Ростикус, прес-секретар “Львівгазу”.

Тим часом тепловики запевняють: ситуація під контролем. “Сьогодні (12 листопада, – “Пошта”) наш директор перебуває в Києві, і якраз вирішує проблему з лімітами”, – пояснила прес-секретар “Львівтеплоенерго” Ганна Пищула.

Аварії он-лайн

Поки тепловики вибивають ліміти, у Залізничному районі комунальники роблять кроки назустріч оперативному реагуванню на поломки. Так, “Залізничтеплоенерго” вже здійснив першу чергу диспетчеризації восьми котелень. Ця система дає змогу в реальному часі (он-лайн) відслідковувати технологічні параметри та якість надання послуг. Диспетчери та відповідні служби тепер можуть оперативно реагувати для запобігання виникнення аварійних ситуацій. Якщо ж виникає потреба – терміново вживати заходів із ліквідації аварій і відновлення якісного надання послуг, інформує прес-служба міськради. 

Як кажуть у цьому підприємстві, система впроваджується за власні гроші, а більшість робіт здійснено працівниками цього ЛКП. Це дало змогу мінімізувати затрати до 123 тис. грн, які витратили на матеріали, обладнання та програмне забезпечення.

“На котельнях встановлені датчики та контролери, які через системи GSM передають на контрольний пункт інформацію. Датчик показує, яка є температура. Нормою є температура від 50 до 55оС,  якщо вже є 58о, то відповідно регулятор показує цю зміну. Тоді бригада оперативно виїжджає і досліджує причину”, – каже Мирон Терех, керівник “Залізничтеплоенерго”. 

Зі слів комунальника, тепер немає потреби операторам сидіти на одній ЦТП, відслідковуючи ситуацію там, потім дзвонити диспетчеру і повідомляти про все, а далі переходити на іншу котельну. Також можна побачити причину несправності і тоді висилати відповідну бригаду.

“Сьогодні на маленькому моніторі комп’ютера ми можемо бачити роботу на 25% ЦТП “Залізничнетеплоенерго”. Це економія і людських ресурсів, і фінансових. Гроші, витрачені на роботи, окупляться за рік. Залишилось зробити три чверті. Думаю, за наступний сезон ми ці роботи виконаємо власними силами. І будемо мати економію. Бо ціни ростуть на газ, на інші складники, а тариф для населення ми не змінюємо. Треба шукати внутрішні ресурси, щоб ситуацію тримати стабільною – щоб люди на підприємстві отримували зарплату, а мешканці Львова мали якісне опалення і гарячу воду”, –  зазначив міський голова. 

ДО ТЕМИ

Якщо у квартирі батареї ледь теплі…

Як діяти, якщо у вашій квартирі недогрів?  Часто львів’яни, яким тепло подається в квартири неналежної якості, не знають як діяти. Нормативна температура повітря у приміщенні – +18°C, у наріжних кімнатах – + 20°C. У випадку, коли температура є нижчою, за кожен градус пониженої температури знімається 5% від нарахувань, інформує прес-служба міської ради.

“Зараз ми спростили процедуру розгляду звернень у випадку, коли є недогрів. Людина має право звернутись з письмовою заявою в ЛКП, де її мусять зареєструвати у той же день. Упродовж наступних трьох днів помешкання повинна перевірити комісія, яка визначить стан опалення в квартирі і спростує або підтвердить інформацію про недогрів. Якщо обігрів квартири недостатній, складається акт-претензія, який є підставою для подальшого перерахунку коштів. 

Якщо впродовж трьох днів комісія не прийшла, людина має право власноруч скласти акт-претензію за участі сусідів. І цей документ є підставою здійснення перерахунку. До роботи комісії ми залучили представників теплопостачального підприємства і ЛКП, щоб вирішити питання постійних суперечок між цими двома структурами, адже мешканець у будь-якому випадку має отримати якісні послуги”, – каже в. о. директора департаменту житлового господарства та інфраструктури міськради Володимир Олійник.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4165 / 4.03MB / SQL:{query_count}