Рука руку?

Депутати і міський голова  сперечаються, хто більше завинив, неналежно готуючи Євро-2012. ЗМІ наказано стулити пельку

Депутати і міський голова  сперечаються, хто більше завинив, неналежно готуючи Євро-2012. ЗМІ наказано стулити пельку

glek.jpgСесія Львівської міської ради у четвер знову взялася за проблеми підготовки до Євро-2012.  Андрій Садовий, місь­кий голова Львова, нарешті зібрався з духом і прозвітував перед депутатами. Міські обранці, прослухавши і смачно обговоривши цей звіт, прийняли ухвалу "Про звіт міського голови про підготовку та проведення матчів чемпіонату Європи з футболу 2012 р.". У ній депутати пригрозили Андрію Івановичу пальчиком і визнали його підготовку до Євро-2012 незадовільною. Депутати висловили своє незадоволення і роботою Олега Засадного, директора департаменту з підготовки до Євро-2012, та вимогу звільнити Олександра Жарікова, заступника  міського голови з питань Євро-2012. А ще доручили міському голові до 15 листопада цього року провести конкурс на визначення інвестора, який фінансуватиме будівництво  стадіону, і скоротити частину адмі­ністрації міського голови та прес-служби міської ради, бо вони, бачте, брешуть, перепрошую, дезінформують населення. Щоправда, більшість пунктів сформулювали так, що мер може  на власний розсуд виконувати їх або ж випустити в ліве вухо.

Нагадаємо: цього тижня Львів опинився в епіцентрі скандалу. З'ясувалось, що під час минулорічного конкурсу на визначення інвестора для фінансування та розбудови євростадіону переможця так і не визначили. Натомість конкурсна комісія вирішила напряму співпрацювати з австрійською компанією "ALPINE Bau GmbH". Як наслідок -УКБ ЛМР, яке є замовником, підписало два документи з "ALPINE Bau GmbH": про проектування і генеральний договір про можливе фінансування  і будівництво стадіону. На початку цього  тижня "ALPINE Bau GmbH" офіційно заявила, що відмовляється від участі у фінансуванні будівництва арени і просить заплатити за проектну документацію.

Причина: австрійці не зійшли­ся із львів'янами у ціні самого стадіону.

Попри це, мер заявляє, що  місто залишилось з "ALPINE Bau GmbH" в хороших відносинах, і він дуже вдячний їй за проект стадіону, який зараз перебуває  в УКБ. А те, що наразі міська рада не має на нього прав, - не біда, головне, що він є. Прийдуть генпідрядник та інвестор, то й заплатять австрійцям за роботу. На закиди ж  депутатів показати проект Андрій Садовий заявив, що  потреби у цьому не бачить. При цьому додав, що вони взагалі мають дякувати, що "місто без грошей має проект!".

Своєю чергою, депутати вирішили опанувати ситуацією і розв'язати ці проблеми просто і легко. Мовляв, "ALPINE Bau GmbH" не виконала умов договору і не стала інвестором, тож УКБ повинне виставити їй претензію і залишити собі проект як компенсацію.

Щодо інвестора, то, на думку депутатів, це не проблема. Богдан Бедрило, голова робочої депутатської групи з підготовки до Євро-2012, ствер­джує, що охочих віддати свої гроші на будівництво львів­ської арени хоч греблю гати. Важко, правда, їм потрапити на прийом до Андрія Івановича - мер вічно зайнятий.

- У мене є конкретні пропозиції від італійської фірми, яка обіцяє збудувати стадіон і розважальний комплекс у співфінансуванні з міською радою. При цьому вона навіть допоможе нам відкрити кредитну лінію на 15 років під 6% річних в італійських банках. Це дуже вигідно! Також є кілька інших іноземних фірм, які готові вкладати гроші, - запевняє Богдан Бедрило.

Натомість викликає подив "невідання" депутатського корпусу про інвестиційний конкурс та угоди з "ALPINE Bau GmbH". Адже, за логікою речей, все, що відбувалось довкола цього, мало бути загадкою лише для громадськості. А депутати мають право подавати офіційні запити, на які міський голова не може не відповісти. Ба більше, робоча група на чолі з Богданом Бедрилом мала тексти угод, які укладалися з "ALPINE", і всі їхні листи. Можливо, 90  міських обранців просто не надто переймалися підготовкою до Євро. Натомість, коли припекло, вирішили сказати своє "фе". 

Та найбільше втішили причини всіх бід, вказані у звіті мером: "УЄФА ретельно від­слідковує настрій громади не тільки в країні, а й в кожному з міст, які приймають чемпіонат. Кожен публічний виступ та кожне негативне повідомлення в ЗМІ та Інтернеті, які намагаються висвітлювати процес підготовки до чемпіонату з одного певного кута, шкодять іміджу Львова. Кожен такий негативний випадок складається в окреме досьє, що має суттєвий вплив на рішення, які ухвалюються. З повною відповідальністю можу заявити, що ситуація із викривленим висвітленням, спекулюванням темою Євро існує тільки у Львові. Нам усім необхідно об'єднатися навколо проекту та забути про особисті або політичні інтереси". Ось так: "ШаБля", або "Цитьте, панове!".

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
5.9775 / 4.11MB / SQL:{query_count}