Котли і діти

Через неготовність опалювальних систем понад 1 500 дітей навчатимуться в холодних приміщеннях

Через неготовність опалювальних систем понад 1 500 дітей навчатимуться в холодних приміщеннях 

shkola_silska.jpg 

Попри обіцянки чиновників розпочати опалювальний сезон, коли упродовж трьох днів температура повітря не перевищуватиме 8 градусів тепла, деякі школи та дитячі садки у Львові можуть залишитися холодними, позаяк там і досі не закінчили робіт зі ... встановлення котлів.

Сумнівними видаються й заяви заступника ЛОДА  Тараса Федака, що, мовляв, 100%  шкіл готові до опалювального сезону. Сумнівними, бо 5 шкіл та 2 дитячі садки у Львові  й досі проводять заміну старих систем обігріву на нові. Нагадаємо, що потенційний старт подачі тепла мав відбутися ще 23 вересня, щоправда, тільки для садочків та шкіл. Відтак граничний термін перекочував на 15 жовтня, а тепер і ще пізніше. В обох випадках чиновники переконували, що всі, без винятку, навчальні заклади готові до "запуску тепла".

Суб'єктивний погляд

Валентина Косоловська,
лікар-епідеміолог Львівської обласної санепідемстанції:

"Холод у домівках і в освітніх закладах суттєво впливає на здоров'я дітей, особливо дошкільного віку.  Та й у школах на перервах діти бігають і пітніють, а потім, сідаючи за холодні парти в класах, переохолоджуються. Тому те, що опалювальний сезон у школах і садочках досі не розпочався, є великим негативом. Це ненормально!"

Натомість в установах і досі  бояться, що, якщо наступного тижня температура значно знизиться і  доведеться або витрачати шалені гроші на обігрів калориферами, або просити бать­ків влаштувати дітям незаплановані канікули. Вже сьогодні у деяких дитячих садках за електроенергію змушені платити чи не вдвічі більше, аніж зазвичай.

"Після похолодання у вересні ми одразу почали використовувати обігрівачі, які приносять батьки, - розповідає "Пошті" завідувач дитячого садка №18 Наталя Бондаренко. - Це ж діти, тут не варто ризикувати. Зранку ми вмикаємо їх у кімнаті, де діти бавляться, а пополудні переносимо калорифери  до спальних кімнат, аби приміщення прогрілося, аби вкласти дітей спати.  Під'єднати газові котельні обіцяли цього тижня, а от учора система дала збій і прибори повезли до управління капітального будів­ництва ЛМР".

Схожа ситуація й у школі №3, де використовують пічне опалення. Цікаво, що нову систему теплопостачання вирішили встановити, аби осучаснити технології обігріву в школі, і тимчасово печі вирішили не демонтувати.

Така обачність і врятувала ситуацію.  Як розповіла директор школи Світлана Уралова, зараз тут встановлюють дахову котельню. Наразі в школі змонтували батареї, затримка - за котлами, і підрядники обіцяють завершити роботи не раніше ніж за місяць.

Найкритичнішим становище видається в школі №53, де немає альтернативного опалення, а роботи зі встановлення і батарей, і котлів ще далеко не завершені. Директор школи Наталія Ворона розповіла "Пошті", що наступного тижня діти матимуть канікули, а повернувшись, найімовірніше, знову підуть додому, бо підрядники  доти навряд чи встигнуть.

За даними Львівської обласної санепідемстанції, у 2007 році протягом 8 - 14 жовтня  на грип і ГРЗ  у Львові захворіли 2069 дітей ( у віковій групі 3 - 6 років: 682; 7 - 14 років: 651). За відповідний період цього року ця цифра є нижчою - 1589 дітей (3 - 6 років: 543; 7 - 14 років: 569).

Василь Попович, голова постійної депутатської комісії інженерного господарства, транспорту і зв'язку ЛМР, запевняє, що контролює ситуацію і вже почав об'їзд шкіл і садочків, де не встигають з ремонтами котелень. Щоправда, наразі він відвідав лише декілька закладів освіти, але пообіцяв  наступного тижня прискіпливіше ставитись до цієї проблеми.

"Причиною такого пізнього ремонту є тендерні процедури, які цього року затягли більшість ремонтів і не лише в освітніх закладах. Багато тендерів  провели з запізненням, як наслідок - виникли проблеми з укладенням угод і фінансуванням робіт. Ще однією проблемою є відсутність професійних топ-менеджерів у школах. Директори дуже часто не дають собі ради з проблемами під час ремонтних робіт і не можуть їх оперативно вирішити". Він запевнив, що для уникнення схожих ситуацій у майбутньому перелік освітніх закладів, які потребують ремонту, сформують ще цьогоріч, щоб на початку 2009-го провести тендери і вчасно розпочати роботи.

Загалом у Львові є 234 загальноосвітні навчальні заклади, з них 115 об'єктів ремонтують. Хоча на початку року планувалось, що всі ремонти завершаться до 1 вересня. Не отримають цьогоріч львівські школярі і двох обіцяних басейнів у Сихівській гімназії і школі №92. За словами Романа Романіва, начальника групи централізованого господарського обслуговування закладів освіти ЛМР, для повного завершення робіт на кожен з них потрібно ще по 300 тис. грн. Загалом на ремонти в закладах освіти  з бюджету міста  цьогоріч виділили 47 млн грн.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
4.5636 / 4.12MB / SQL:{query_count}