Бернардинський дворик облагородять

Міжнародне журі вибрало проект, за яким може бути облаштований сад церкви святого Андрія

Міжнародне журі вибрало проект, за яким може бути облаштований сад церкви святого Андрія

Міжнародний конкурс із облаштування відкритих просторів комплексу Бернардинського монастиря завершено. Переможцями стали архітектори з Угорщини – Петер Сабо, Ева Дері-Папп, Андраш Газдаг, Тамаш Карачоний. Саме вони надіслали проект, який, за словами журі, реальний до втілення і ідеально заповнить простір подвір’я церкви св. Андрія. Угорські архітектори отримають нагороду за проект – 3 тис. євро.

“Цей проект був вибраний майже одноголосно. Він відповідає майже всім умовам конкурсу. Навіть більше, цей проект є досить простим у реалізації та не потребує якихось складних рішень. Крім того, всі члени журі опрацювали цілу низка зауважень до проекту, які повинні врахувати проектанти, якщо втілюватимуть його”, – розповіла “Пошті” Лілія Онищенко, керівник міського управління охорони історичного середовища. 

Переможці ще не висловили бажання втілювати свій проект у життя, їм лише повідомили про виграш.

Згідно з проектом, вся територія ділиться на шість зон: планують простір навколо всіх мурів церкви св. Андрія, зокрема, з боку Валової та площі Митної, на сам дворик церкви та простір від мурів перед підземним переходом площі Митної і далі за квітковий годинник. 

“Наразі нам відомо лише те, що перемогли угорські архітектори, та ми знаємо їхні імена, бо конкурс був закритим. Ми зателефонували їм і повідомили про перемогу. Перше що будемо робити, це познайомимося з ними і поцікавимося, чи мають вони бажання далі працювати над цим проектом та втілювати його в життя”, – каже Лілія Онищенко.

Поки це лише проект, тому ще дуже рано говорити про якесь його втілення. За словами керівника управління охорони історичного середовища, відбувся лише конкурс, тому про якісь терміни можна буде сказати ще не скоро. Але посадовець підкреслила важливість створення цього проекту. 

“Дуже важливо мати проекти на всі громадські місця, щоб потім не виникало непорозумінь. Якщо є проект, то ми можемо довести, що те чи інше місце не може бути забудоване, бо воно є власністю громади”, – пояснила Лілія Онищенко. 

“Мене дуже тішить, що Львів потрапив на всесвітню архітектурну мапу. Щодо проекту переможця, рішення надзвичайно просте, однак дуже витончене, бо ж зелені вкраплення у центрі в поєднанні з бруком – це єднання двох стихій”, – каже Інґо Андреас Вольф, архітектор і член журі.

Нині всі конкурсні проекти представлені на виставці, яка діє щодня з 13.00 за адресою: пл. Ринок, 10 (другий поверх). Триватиме презентація робіт три тижні.

 

 

ДО ТЕМИ

Міжнародне журі, до якого входили викладачі, архітектори, мистецтвознавці, урбаністи з Німеччини, Польщі та України, львівські депутати та чиновники, із 160 заявок, що надійшли на конкурс, відібрали 30 проектів із 13 країн світу. Серед них – 9 з України. Друге місце журі присвоїло проекту, який розробили львівські архітектори Юрій Столяров, Павло Моркель, Ольга Малиновська, Святослав Бабін. Третє вибороли архітектори Себастьян Рюбенакер, Себастьян Фельдгузен, Петер Ратманн, Мартін Тітца з Німеччини. 

 

 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4176 / 3.99MB / SQL:{query_count}