Транспорт їздитиме за графіком?

Транспортна схема Львова з кожним днем наближається до європейських стандартів.

Транспортна схема Львова з кожним днем наближається до європейських стандартів.

Попри те що контроль над рухом незабаром здійснюватимуть з допомогою GPS-навігаторів, пасажири матимуть змогу ще й чітко знати час, коли той чи той транспортний засіб прибуде на певну зупинку. 
Для цього на шести міських автобусних маршрутах поставили інформаційні таблички з похвилинним графіком руху. В мерії обіцяють, що невдовзі ними обладнають усі маршрути. “Зараз встановлено таблички на шести маршрутах: 3А, 16-му, 18-му, 33-му, 42-му та 47А. Тобто на всіх зупинках цих маршруток висить похвилинний графік руху. Крім того, ведеться робота з їх встановлення на 15-му, 34-му та 40-му маршрутах.  Це нормальна європейська практика, коли людина має змогу дізнатись, коли відправляється маршрутка, щоб можна було чітко спланувати свою поїздку”, – розповідає “Пошті” начальник міського управління транспорту Микола Жук.
Зі слів посадовця, нині всі перевізники задіяні в процесі встановлення таких інформаційних табличок, які разом  із системами GPS-контролю дозволять покращити ситуацію з розкладом руху міського транспорту. “Звісно, ми вже моніторимо дотримання графіка руху. Є невеликі відхилення, але вважаємо їх незначними. Поки що скарг від пасажирів щодо порушення графіка не було”, – резюмує Микола Жук. 
Перевізники власним коштом встановлюють такі таблички. Вартість однієї – майже сотня гривень. На думку посадовця, сума незначна. Ба навіть більше, табличка є ще й рекламою якості послуг, які надають перевізники. 
У мерії певні, що графіка руху водії зазвичай дотримуються. Хоча львів’яни такого оптимізму не поділяють. Приміром, пані Лілія, що живе біля автовокзалу, каже: найгірша ситуація з маршрутками рано-вранці та пізно ввечері: з десяти запланованих заледве можна дочекатися половини. “Та вранці з “Кінг-Кросу” їде мало людей, от вони і не пускають всі автобуси на маршрути. А що мені робити, якщо о пів на восьму на роботу, чим їхати?” – бідкається вона.
І таких випадків чимало, тому залишається сподіватися, що з листопада запрацює контроль за рухом через інтернет, і на маршрут виїжджатимуть усі автобуси. 
Трамваї більш “пунктуальні”
Дещо краща ситуація з рухом трамваїв, зокрема 3-м і 5-м. На їх маршрутах нещодавно також поставили таблички з похвилинним розкладом руху. “Пошта” вирішила перевірити, чи їздить за графіком цей транспорт. 
Близько 10 години ранку трамваї-“трійки” в напрямку центру їхали з точністю до хвилини, натомість “п’ятірки” дещо спізнювались. Та ж ситуація увечері: о восьмій годині “трійки” з центру спізнювались на 3 – 5 хвилин. 
В обідню пору на кінцевій зупинці на вулиці Княгині Ольги зібралося близько трьох десятків людей, які чекали трамвая більш ніж 15 хвилин. Багато хто так і не дочекався і пішов на маршрутку. 
Як пояснили у “Львів­електротрансі”, такі тривалі затримки в русі можуть спричинити лише аварії на колії. 
“Якщо є аварія, то, звісно, графік руху збивається, і тому потрібно трохи часу, щоб його відновити. В нас кожен водій має свій розклад руху, якого чітко дотримується. Наприклад, на маршруті №3 є 20 зупинок. За кожною водій не стежить – має близько 5 контрольних точок”, – пояснює Олег Білокурий, заступник начальника з руху “Львів­електротрансу”. 
Зі слів посадовця, розклад руху відповідає пасажиропотоку. “Зранку немає потреби в усіх 11 трамваях на маршруті, тому до сьомої години виїжджають близько трьох рухомих складів. Далі їх кількість поступово збільшується. В повному складі вони працюють до години 10-ої, а потім знімаємо зо два трамваї на техобслуговування в депо. По обіді знову пускаємо на маршрут. Ввечері ця схема повторюється”, –  веде далі Олег Білокурий.
Інформаційні таблички з графіком руху – експеримент, кажуть у “Львівелектротрансі”. Так перевіряють львів’ян на культуру поведінки з табличками.
“Наразі проводимо експеримент, тож  повісили таблички тільки на двох маршрутах. У львів’ян рука тягнеться то фарбою їх заляпати, то наліпку причепити…  Можуть навіть здерти ту схему. Тому якщо ці таблички висітимуть в нормальному вигляді, ми й далі будемо розклеювати їх на всіх інших маршрутах, а якщо будуть псувати – більше такого не робитимемо. Фактично, згідно з правилами, на них має бути зазначений початок руху, закінчення руху і приблизний інтервал. А ми вказали конкретно кожне відправлення”, – підсумовує Олег Білокурий. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4191 / 4.01MB / SQL:{query_count}