Львівський Hyundai їхатиме на дві години довше

Швидкісний поїзд Київ-Львів змінює маршрут

Швидкісний поїзд Київ-Львів змінює маршрут

Міністерство інфраструктури вважає, що чинний маршрут швидкісного потягу Hyundai в напрямку Львова економічно невигідний. У зв’язку з цим Укрзалізниці доручили підготувати альтернативний шлях із зупинками у Вінниці, Хмельницькому та Тернополі. 

Швидкісні поїзди “Інтерсіті +” (електропоїзди Hyundai Rotem) у напрямку Львова йтимуть із зупинками, – повідомили учора в прес-службі Мінінфраструктури з посиланням на віце-прем’єра Бориса Колеснікова, інформує “КоммерсантЪ-Украина”.

Поїзд Київ-Львів зупинятиметься у Вінниці, Хмельницькому і Тернополі. А на маршруті Київ-Донецьк із 1 листопада додадуть дві зупинки в Краматорську та Костянтинівці. “Це зробить продаж квитків ефективнішим”, – наголосив віце-прем’єр. Для львівського експреса Укрзалізниці доведеться змінити маршрут – зараз він прямує через Коростень та Здолбунів, однак там не зупиняється.

Терміни запуску нового маршруту Київ-Львів і необхідні для цього інвестиції не уточнюють. “Про терміни говорити наразі рано. Але я вже отримав відповідне завдання і ми готуватимемо запуск цього маршруту”, – розповів директор ДП “Українська залізнична швидкісна компанія” Леонід Лобойко.

“Швидше за все, ми спочатку запустимо експрес у Дніпропетровськ, а потім візьмемося за Львів. Адже на все це потрібні кошти, з якими у нас досить туго”, – каже джерело в УЗ.

Укрзалізниця спочатку планувала запустити львівський експрес через Вінницю, Хмельницький та Тернопіль. Однак маршрут довелося змінити, щоб встигнути впровадити швидкісний рух до Євро-2012. “Часу залишалося мало, маршрут через Коростень вимагав менше витрат для модернізації лінії, рельєф там був значно простіший”, – пояснили в прес-службі УЗ.

Початковий шлях проходив через станцію Жмеринка, від якої в перспективі планували запустити швидкісний рух до Одеси. Та й у цілому маршрут через Коростень виявився на 70 км коротшим, що дозволило зменшити час експресу в дорозі до 4 год 55 хв, а після введення нового маршруту він збільшиться до 6-6,5 год.

Проте після запуску в травні експреси в напрямку Львова мають нижче завантаження порівно з такими ж поїздами в Донецьк та Харків.

Експерт Центру політичного і економічного аналізу Ірина Кава зазначила, що зараз на експрес Київ-Львів у будні дні продають лише 100-170 місць із 579, тоді як харківський експрес часто заповнюється на 100%.

На чинному маршруті Київ-Львів експрес втрачає частину пасажиропотоку в трьох обласних центрах: Тернополі (220 тис. мешканців), Хмельницькому (260 тис.) і Вінниці (370 тис.). “Усього це 1,6 млн осіб порівняно з 0,8 млн у Львові. Плюс близько 10% можна додати із передмість. Час у дорозі в цьому випадку збільшиться, але економічний ефект це компенсує. Експрес з’єднає ці міста не тільки з Києвом, але й одне з одним. Пасажиропотік там достатній”, – зауважила експерт. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
29.9378 / 4.08MB / SQL:{query_count}