Опалюваний сезон на старті

Учора, 12 жовтня, у Львові офіційно розпочали опалювальний сезон, однак тепло стане не в усіх помешканнях

Учора, 12 жовтня, у Львові офіційно розпочали опалювальний сезон, однак тепло стане не в усіх помешканнях

У четвер, 11 жовтня, міський голова Львова підписав розпорядження про початок опалювального сезону. “З п’ятниці розпочинаємо подачу тепла. “Львівгаз” має розблокувати всі потрібні котельні, щоб була відповідна подача газу. Жителі в суботу будуть удома, тому можна буде нормально подавати тепло”, – зазначив Андрій Садовий.

Однак теплі батареї цими вихідними будуть не у всіх львівських помешканнях! Як розповіли “Пошті” у “Львівтеплоенерго”, запуск тепломереж – доволі тривалий і складний процес. “12 жовтня, згідно з розпорядженням міського голови, розпочнеться опалювальний сезон, тому всі об’єкти теплопостачання поступово запускатимуть в роботу. Зрозуміло, це дуже довгий процес, адже багато котелень протягом літа не вмикались, тому, аби їх запустити, знадобиться кілька днів – орієнтовно від трьох до п’яти, щоби подати тепло до всіх батарей”, – зазначає Ганна Пищула, прес-секретар “Львівтеп­лоенерго”.

Якщо спрацюють оперативно…

Коли отримає тепло кожен окремо взятий будинок, залежить уже не від “Львівтеплоенерго”, а від районних бригад,  їхньої оперативності. Адже саме вони запускають котельні та відкривають засувки в будинках. Поза тим, будинки-боржники, яких у місті понад десяток, теп­ла не матимуть. А оскільки процес запускається у всьому місті, то й ці будинки відключатимуть уже після запуску. 

Загалом на балансі “Львівтеплоенерго” перебуває 1641 будинок. Їх обслуговують 110 котелень та три ТЕЦ. Всі вони вже працюють. 

У Залізничному районі та­кож запевняють, що проб­лем із опаленням не повинно бути. “Поки що у нас все за графіком. Працюємо з ЛКП. У першу чергу запускаємо дошкільні установи. У четвер подали тепло до десяти садочків, трьох шкіл і трьох лікарень. Паралельно подаємо тепло в житлові будинки. Упевнений, що багато кооперативів ще не захочуть сьогодні отримати тепло, оскільки економлять кошти. В нас усі мережі заповнені, котельні працюють, тобто триває процес підключення будинків. Бригада приходить до однієї багатоповерхівки, оцінює ситуацію, провіт­рює труби. І так близько десяти будинків. Потім до них подають тепло і йдуть оглядати наступні десять. У нас на балансі більш ніж 500 об’єктів”, – розповів “Пошті” Мирон Терех, директор “Залізничтеплоенерго”.

Доки всі вдома

Позитивним моментом, що дозволить уникнути низки проблем, є той факт, що цього року опалювальний сезон розпочинатимуть у вихідні, коли більшість людей буде удома. Тому в разі прориву батареї чи внутрішньобудинкової мережі належить негайно звернутись до ЛКП чи ОСББ або до чергової аварійної бригади району. Також можна інформувати диспетчерську службу – 15-85. Як кажуть тепловики, це дозволить оперативно усунути недоліки і нормалізувати процес подачі опалення.

Нез’ясованою залишається ситуація з лімітами блакитного палива для “Львівтеплоенерго”. Поки що воно має газ лише для забезпечення власних пот­реб, а на підігрівання води НАК “Нафтогаз” лімітів досі не виділив. Однак, як сподіваються на підприємстві, ситуація вирішиться, і львів’яни матимуть і гарячу воду, і тепло в помешканнях хоча б найближчим часом. 

Ремонти закінчили

А поки тепловики запускають воду в батареї, можна підбити деякі підсумки їхньої роботи з підготовки до опалювального сезону. 

Зі слів міського голови, цього року місто провело самотужки чимало ремонтів і таким чином зекономило кошти. “Всі основні ремонтні роботи, які ведуться у Львові, – в котельнях, на центральних теплових пунктах, теплотрасах – робляться силами наших комунальних підприємств. Раніше їх віддавали у субпідряди. Звичайно, вони дорожче обходилися бюджету міста. Зараз маємо економію. Кожне підприємство додержує чіткого графіка ремонтних робіт. Щойно закінчується опалювальний сезон, розпочинаються ремонти”, – зазначив Андрій Садовий. 

Щороку основна робота з підготовки до опалювального сезону припадає на заміну теплових мереж. Протягом 2012-го  в “Львівтеплоенерго” замінили 14 км теплових мереж різного діаметра, інформує прес-служба міськради.

“Трубопроводи замінюємо, як правило, попередньо ізольованими трубами, що дозволяє зменшити тепловтрати і забезпечити надійний опалювальний сезон”, – кажуть у прес-службі підприємства. 

На найбільшому об’єкті теплопостачання нашого міста – ТЕЦ-1 – другий рік поспіль виконують спеціальну інвестиційну програму, що дає змогу провести реконструкцію її електричної схеми та модернізацію частини основного обладнання теплової схеми теплоцентралі. Зі слів тепловиків, вже встановлене нове сучасне обладнання, що додає впевненості у надійній, якісній роботі ТЕЦ-1 в новому опалювальному сезоні. 

“Залізничтеплоенерго”, готуючись до опалювального сезону, модернізувало ЦТП на вул. Вигоди і замінило тепломережі в тому мікрорайоні. Завдяки цьому мешканці 28 багатоповерхових житлових будинків матимуть безперебійне теплопостачання. Загалом у районі були виконані капітальні ремонти на більш ніж 6 км магістральних теплових мереж та замінені дев’ять котлів 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4075 / 4.02MB / SQL:{query_count}