Агітація без штрафів

У Львівській міськраді досі не склали жодного протоколу за розклеювання політичної реклами в недозволених місцях

У Львівській міськраді досі не склали жодного протоколу за розклеювання політичної реклами в недозволених місцях

Передвиборча кампанія-2012 у розпалі, тож кандидати в народні депутати один наперед одного намагаються рекламувати себе та свої програми, не гребуючи при цьому й агітками на парканах, стовпах і фасадах будинків. Хоча порівняно з попередніми роками такої реклами суттєво поменшало – ставка зроблена на білборди та ситі-лайти. Та все ж таки у Львові багато “папірців” партійних кольорів не тільки там, де це дозволено. Але проблема навіть не в естетиці міста, а в тому, що двірники мають  додаткову роботу – здирати всю цю “макулатуру” з ринв будинків і дверей під’їздів! 

Згідно з правилами благоустрою міста та відповідного розпорядження міського голови, у Львові визначені місця, де законно і абсолютно безкоштовно дозволене розклеювання оголошень, афіш і, відповідно, політичних агіток. За даними КП “Адмініст­ративно-технічне управління”, на балансі райадміністрацій міста – 228 інформаційних щитів, на яких кандидати в депутати мають право здійснювати свою політичну агітацію. Тому розміщення агіток на парканах, фасадах будівель, стовбурах дерев, зупинках громадського транспорту є незаконним, за це передбачена адмінвідповідальність у вигляді штрафу. 

Однак ідеться про незначні суми (від 340 до 1360 грн), а посадових осіб, суб’єктів підприємницької діяльності за таку діяльність мають карати штрафом від 850 до 1700 грн. Хіба це великі гроші для партійного бюджету? Ба навіть більше, досі не склали жодного протоколу і не виписали жодного штрафу за таку незаконну агітацію. Невже в мерії цього не бачать?!

Як розповіла “Пошті” керівник відділу нагляду за станом благоустрою КП “Адміністративно-технічне управління” Марія Кустова, зараз лише налагоджується співпраця з виборчими комісіями, що працюють безпосередньо з кандидатами. 

“Ми ще не складали протоколів. Виборчі комісії інформують кандидатів про місця, де дозволено розклеювати агітки. Також ми просимо їх посприяти нашим зустрічам із тими людьми, котрі порушують порядок, щоби провести роз’яснювальну роботу чи за можливості оштрафувати”, – пояснює Марія Кустова. Зі слів чиновниці, наразі вони лише фіксують факти порушень, а згодом, якщо такі випадки будуть поширеними, агресивними, вживатимуть заходів. Але що ж тоді робили досі?!

“Є ціла процедура складання протоколу про адмін­правопорушення. Вона досить жорстка. При ній повинен бути присутній порушник, також мусимо з’ясувати, хто саме клеїв, зустрітись з тією особою. Отож це не такий простий процес – накласти штраф”, – каже наша співрозмовниця.

І поки агітки, яких ще ніхто не клеїв (але вони є!), не заполонять усе місто, дій з боку влади годі чекати!

ДО ТЕМИ

Самі ж кандидати одноголосно заявляють: жодної політичної рек­лами в недозволених місцях немає, мовляв, це роблять їхні опоненти, щоби зіпсувати імідж один одному.

“Наша агітаційна кампанія покладена на весь актив. Ми клеїмо наші рекламки й агітки тільки в дозволених місцях. Також пояснюємо своїм людям, відповідальним за це, де можна їх розміщувати, а де ні. Адже розуміємо, що агітка, наклеєна в недозволеному місці, має негатив. Зрозуміло, що хтось здиратиме нашу рекламу і переклеюватиме її на ринву чи стовп, щоби підірвати наш авторитет”, – пояснив “Пошті” керівник відділу агітації однієї з партій.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4235 / 3.99MB / SQL:{query_count}