Не чекайте тепла у садках

Опалювальний сезон у Львові для всіх споживачів розпочнуть не раніше, ніж 15 жовтня

Опалювальний сезон у Львові для всіх споживачів розпочнуть не раніше, ніж 15 жовтня

Теплі вересневі дні вже залишилися позаду, разом із тим прохолодніше стало і в помешканнях. Тому батьки, особливо малечі, що ходить до дитсадочків, сподівалися, що з 1 жовтня приведуть дітей у теплі приміщення. Та не так сталося, як гадалося – батареї залишилися холодними і в садочках, і в школах, і в лікарнях. 

Зазвичай у цих львівських закладах опалення вмикали швидше. Так, минулого року опалювальний сезон для них розпочався 

9 жовтня. “Пошта” з’ясу­вала, чи слід чекати теплих батарей у цих закладах раніше й цього року.

Синоптики Львівського регіонального гідрометцентру прогнозують помірно теплу погоду на першу декаду жовтня, і лише з наступної середи обіцяють сильне похолодання. Найімовірніше, з того часу і включать опалення в дитячих садочках, школах та лікарнях, а разом із тим і в усіх помешканнях. 

Як з’ясувалося, опалювальний сезон для цих установ і справді може швидше розпочатися, але за низки умов. Найперше, температура надворі має  знизитися настільки, щоб у приміщенні суттєво похолодало, зазначають у прес-службі міськради. Для цього надворі впродовж трьох днів повинно бути нижче +8 0С. Але тоді, за нормами, опалювальний сезон розпочнеться швидше не тільки для садочків і шкіл, але й для всіх споживачів. Однак ці установи можуть отримати тепло й швидше, написавши заяву у “Львівтеплоенерго”.

“Традиційно, щоб опалювальний сезон розпочався швидше, повинно бути розпорядження міського голови Львова. Та школи, садочки й лікарні, можуть самі до нас звертатися зі заявою, щоб з певного числа їм відновили подачу тепла. От, скажімо, з лікарні на вулиці Гашека, нам принесли таку заяву, і з сьогоднішнього дня (з 1 жовтня – “Пошта”) їм має бути подане тепло”, — розповіла “Пошті” прес-секретар “Львівтеплоенерго” Ганна Пищула.

Тепловики кажуть, що самі подавати опалення, якщо надворі холодно, вони не можуть. Мусить бути відповідне розпорядження. Якщо ж такого документа немає, то опалювальний сезон для всіх розпочнеться не швидше, ніж 15 жовтня.

А от в районах області, на відміну від міста, опалювальний сезон може розпочатися по-різному. Як розповіли “Пошті” в прес-службі ОДА Львівщини, щоб школи і дитячі садки мали тепло швидше, не потрібно рішення з області, кожна райадміністрація може самостійно подавати тепло в ці установи. 

Однак насправді, чи почнеться опалювальний сезон вчасно визначає аж ніяк не погода надворі, а наявність лімітів газу в “Львівтеплоенерго”. Ця установа досі немає блакитного палива на підігрів води, а користується лімітами, виділеними для потреб ТЕЦ-1, кажуть у “Львівгазі”. Тоді, що говорити про опалення всього міста… 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4497 / 3.99MB / SQL:{query_count}