Реставрація на фініші

Уже через місяць скульптуру Меркурія, що на даху будинку в проїзді Крива Липа, відновлять остаточно 

Уже через місяць скульптуру Меркурія, що на даху будинку в проїзді Крива Липа, відновлять остаточно 

У Львові завершують роботи з порятунку скульптури Меркурія відомого львівського митця XIX ст. Леонардо Марконі. Нагадаємо: статуя прикрашає карниз будинку на вул. Січових Стрільців, 3. Реставрацію розпочали ще торік у червні завдяки групі ініціативних львів’ян і матеріальній допомозі Німецького товариства міжнародної співпраці (GIZ). Всі роботи проводять фахівці та студенти Львівської політехніки. 

Зі слів Олега Рибчинсь­ко­го, доцента кафедри реставрації цього вишу, всі роботи зі збереження та консервації самої скульп­тури закінчили, залишилось відновити втрачені елементи плаща, крила, пальці на лівій руці, фрагмент правої руки і кадуцей. 

Нині в приміщенні кафедри реставрації архітектурного факультету вишу  тривають роботи з їх виготовлення. Дві студентки-ба­калаври виготовили крила Меркурія. Процес їх створення, зі слів реставраторів, досить складний, бо важливо, щоб усі ці деталі зовні були схожі на оригінальний камінь. В Україні розчинів для відливання таких частин немає, тому тут також знадобилася допомога німецьких колег. 

“Для нас робота з порятунку Меркурія була доброю основою для подальшої спів­праці. Ця скульптура буде не єдиним об’єктом, який відреставруємо  власне таким колективом, що складатиметься з німецьких і українських спеціалістів та фахівців Львівської політехніки”, – каже Іріс Гляйхман, керівник проекту “Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста” GIZ.

До слова, у Політехнічному університеті планують відкрити реставраційний центр із досліджень і відновлення кам’яної скульптури Львова та всієї України. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4245 / 3.97MB / SQL:{query_count}