Відреконструйована і пішохідна

До кінця листопада планують завершити реконструкцію вулиці Лесі Українки. Паралельно ж археологи досліджують оборонні мури

До кінця листопада планують завершити реконструкцію вулиці Лесі Українки. Паралельно ж археологи досліджують оборонні мури

Уже майже місяць тривають ремонтні роботи на вул. Лесі Українки. За замовленням міського управління капітального будівництва підрядники реконструюють дорожнє покриття проїзної частини, зрівняють тротуари з дорогою для створення пішохідної зони, відновлять дорожньо-каналізаційні мережі, встановлять бордюри. Обіцяють також замінити водопроводи та водопровідні відводи у будинки, каналізаційні колектори, а ще підключити дощоприймачі та ринви.

Нині вже виконано приблизно 40% робіт. Поряд із робітниками працює група археологів з рятівної археологічної служби, адже під час ремонту вулиці було знайдено цілий комплекс середньовічних фортифікацій міста. 

Як писала раніше “Пошта”, по всій довжині вулиці розташовувалось десять оборонних веж. Із них уже віднайдено вежі римарів, медоварів, пивоварів, сідлярів і шапкарі. 

“Зараз продовжуємо працювати в західній частині вул. Лесі України, перед будинком № 7 з метою виявлення ще однієї вежі – купців. Наразі ми її ще не знайшли, але виявили подальший напрямок оборонного муру. Коли завершимо працювати тут, перейдемо під будинок № 3, де має бути вежа ювелірів. А після завершення робіт уздовж вулиці планують протрасувати знайдені мури іншим кольором бруківки”, – каже керівник експедиції Остап Лазурко, молодший науковий співробітник рятівної археологічної служби.

Зі слів науковця, дослідження ще не закінчені, а вже дали важливі відомості. 

“Першопочатково ми базувалися на плані Яна Вітвицького, він розробив карту оборонних споруд міста Львова. Завдяки нашим дослідженням, ми його трішки коригуємо, оскільки мур не лежить повністю під будинками, як зазначено на мапі, а виходить на тротуар. Вежі також трішки зсунуті в ту чи іншу сторону. Похибка виходить десь півтора-два метри. Тому ці археологічні дослідження дали вагомі дані для точного виявлення оборонних споруд Низького замку. Ян Вітвицький зробив фактично панораму, бо він не працював з археологічними даними, натомість ми доповнили його роботу”, – зазначає Остап Лазурко. 

Археолог розповів “Пошті” й про інші цікаві знахідки. Так в розкопі трапляються монети та фібули. “Також віднайшли шпильку висоцької культури, але це випадкова знахідка. Трапляються фрагменти кістяних виробів. Найбільше кераміки, але вся вона потовчена у зв’язку з тим, що тут прокладали комунікаційні споруди. Цікавим є фрагмент амфори – досить великий шматок, на якому є графіті. Це звичайна середньовічна амфора з півдня України, в якій перевозили вино чи олію”, – каже керівник експедиції.  

Завершити всі роботи на цій вулиці міський голова пообіцяв до кінця осені. “Роботи тривають успішно, плануємо до середини листопада їх завершити. У нашому кошторисі закладена сума в 10 млн

100 тис. грн, але спробуємо її до кінця робіт зменшити, – каже Андрій Садовий. – Нарешті всі дощові стоки будуть йти в каналізацію, а не так як раніше, що все виливалось просто на вулицю. Головне, що відтепер вулиця буде пішохідною, тому дорога буде зрівняна з хідником”. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4163 / 3.99MB / SQL:{query_count}