Зима в болоті

Поки міська влада хвалить себе за ремонти доріг, місто зимуватиме в болоті. Незважаючи на загальну соціальну напругу через розритий Львів, міська влада активно хизується цьогорічними успіхами в ремонті доріг й наразі ще не знає, які суми штрафів стягуватиме з підрядників за невчасно виконаний ремонт.

Поки міська влада хвалить себе за ремонти доріг, місто зимуватиме в болоті. Незважаючи на загальну соціальну напругу через розритий Львів, міська влада активно хизується цьогорічними успіхами в ремонті доріг й наразі ще не знає, які суми штрафів стягуватиме з підрядників за невчасно виконаний ремонт.

Загалом упродовж 2008 р. у Львові було заплановано відремонтувати 306 доріг на суму понад 121 млн грн. Щоправда, капремонт проводився лише на половині вулиць, решта ж обі­йшлася поточним. 23 вулиці наразі ремонтують. За умови гарної погоди їх мають завершити до кінця року. Серед них - багатостраждальна вул. Мечнікова, по якій нарешті відновлять рух трамвая № 7, вул. Лисенка, Ярослава Мудрого, Б. Хмельницького, І. Франка та провулок Крива Липа. Стосовно  вул. Ужгородської, пл. Торгової-Осмомисла та Шпитальної, то їхній ремонт  цього року завершити не вдасться - до грудня підрядники зроблять лише земляні роботи і комунікації. 

Олег Синютка, перший заступник мера Львова, просить львів'ян поставитися до цього з розумінням, бо "відремонтувати і не розкопати дороги ще ніхто не навчився". При цьому він пригрозив покарати недобросовісних підрядників штрафами. Щоправда, назвати  конкретні суми штрафів, які платитимуть недобросовісні під­рядники за невиконання умов тендера, назвати не зміг. Це вирішуватиме суд після того, як завершиться термін здачі об'єкта і замовник зможе виставити письмові претензії. "Наразі ми не можемо виставляти претензії, оскільки термін здачі багатьох об'єктів ще не завершився. Однак будемо виставляти претензії фірмі "Константа-захід" за недоброякісну роботу на пл. Торговій-Осмомисла, а також за нерозпочатий ремонт шляхопроводу  пр. Червоної калини - станція Персенківка. Також виставимо претензії фірмі "Укрспецтехнології" за вул. Кульпарківську, а також підряднику, що працював на вул. Дж. Вашингтона. З кожного об'єкта будуть пораховані збитки, завдані місту", - зазначив О. Синютка.

Фірма "Константа-Захід" під жорстким контролем міської влади відроблятиме свої гроші: на пл. Торговій та Осмомисла вже завершили прокладати каналізацію, понад 50% робіт з проведення нового водопроводу і до кінця року планують забетонувати. Задля цього робітники фірми мають працювати понаднормово, а чи вони це роблять, городяни зможуть переконатися самі. О. Синютка визнає, що частково провина лежить не лише на підрядниках, але й на замовниках, які могли б ефективніше працювати і готувати більш жорсткі умови тендера. Оскільки, за його словами, понад 70% переможців міська влада була змушена надати об'єкти через найнижчу запропоновану ціну. "Безперечно, умови проведення тендерів і визначення переможців потрібно коригувати. Інакше наступного року матимемо таку ж ситуацію. Я намагатимуся не допускати до участі в тендері ті фірми, які себе погано зарекомендували. Однак як бути з новими фірмами, які подаватимуться на тендер, наразі ще не знаю", - каже посадовець.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
13.2527 / 4.08MB / SQL:{query_count}