Відкладене тепло

Початок  опалювального сезону у Львові, як і у всій Україні, відкладається щонайменше до 20 жовтня

Початок  опалювального сезону у Львові, як і у всій Україні, відкладається щонайменше до 20 жовтня

teplo.jpg

Зі слів Олега Синютки, першого заступника міського голови Львова, зрозуміло, що Львівська міська рада не захоче розпочати сезон раніше: "Опалювальний сезон, за нормами, мав би розпочатися, коли середньодобова температура протягом трьох днів була б меншою 8 градусів. Наразі  на вулиці  тепло, тому ми стоїмо перед дилемою, чи варто 15 жовтня подавати тепло".

Чиновник додає, що мешканці заборгували тепловим організаціям понад 27 млн грн, а, згідно з новими правилами, НАК "Нафтогаз України" вимагає стовідсоткової передоплати за газ. Отож львів'янам варто поквапитися і таки сплатити старі борги. Що ж до боргів самих тепловиків, то, за словами  Олега Синютки, їх сплачено. Залишились лише борги, які мають відшкодувати з державного бюджету, згідно з відповідною постановою Кабміну.

Незважаючи на те, що кілька днів тому міський голова Анд­рій Садовий заявив під час засідання міськвиконкому, що Львів матиме серйозні проблеми з опалювальним сезоном, Олег Синютка впевнено запевняє: тепло буде.

- Ми кожного року маємо проблеми, але вирішуємо їх. Тепло буде! - запевнив чиновник.

Самі тепловики стверджують, що наразі наданих  лімітів газу вистачає для того, щоб подати гарячу воду, а от коли почнеться опалювальний сезон - почнеться зовсім інша розмова. 

- Згідно з рішенням РНБО, газ подаватиметься містам лише після передоплати. Тобто місту потрібно на квартал передплатити більше 8 млн кубометрів газу, при цьому за ціною удвічі вищою, ніж передбачено тарифом. Тобто ми знову маємо переглядати тарифи. Інший варіант - отримати бан­ківські гарантії, але, зважаючи на світову банківську кризу, банки не хочуть надавати кредити навіть юридичним особам, а комунальним установам і поготів, - стверджує Богдан Кіт, директор ЛМКП "Львів­теп­лоенерго".

Водночас про тверді наміри газовиків дотримуватись суворих правил свідчить нещодавнє відключення від газопостачання низки великих під­приємств - "Першого хлібокомбінату", "Першої приватної броварні", "Галичфарму", а також понад 20 тисяч абонентів.

Нагадаємо, 10 жовтня, починаючи з 12-ї години, у місті припинили газопостачання низці споживачів у зв'язку з різким пониженням тиску газу в розподільній мережі міста до критичних меж. Причини відімкнення - ДК "Газ України" не виділила планових обсягів споживання газу (лі­мітів) для населення області на жовтень. Товариство "Львів­газ" розрахувалося з постачальником газу - ДК "Газ України" за природний газ, реалізований населенню, на 90%.

Водночас експерти прогнозують з нового року зростання вартості кубометра газу до 350 доларів. Окрім цього, досі не­має чітких домовленостей з Росією про постачання газу  Україні. Тож цілком реально, що може повторитися минулорічна ситуація з постачанням газу, коли його кількість в газопроводах не дозволяла забезпечити відпо­відний тиск у мережі.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4372 / 3.99MB / SQL:{query_count}