Водна епопея: серія №2

З наступного тижня львів’яни, можливо, не матимуть гарячої води. Перемовини газовиків і тепловиків тривають, але безрезультатно   

З наступного тижня львів’яни, можливо, не матимуть гарячої води. Перемовини газовиків і тепловиків тривають, але безрезультатно 

Питання, чи матимуть львів’яни наступного тижня воду, “висить на волосині”. Позаяк, за інформацією “Пошти”, 22 серпня “Львівгаз” вже надіслав попередження “Львівтеплоенерго” про відключення газу у понеділок, 27 серпня. Ця умова буде виконана, якщо не буде домовленості про продовження лімітів блакитного палива між НАК “Нафтогаз” та цим підприємством, інформує прес-служба “Львівгазу”. 

“Якщо 27 серпня не будуть продовжені ліміти газу, то ми змушені його відключити “Львівтеплоенерго”. Газ ми подали для ТЕЦ-1, яка виробляє електроенергію, а не для теплопостачання чи гарячої води. “Львівтеплоенерго” немає жодного ліміту газу для гарячої води від початку серпня”, – каже речниця “Львівгазу” Оксана Ростикус. 

Дивує той факт, що в “Львівтеплоенерго” всі спокійні, і запевняють, що до 1 вересня вони мають ліміт газу, тому гаряча вода відключена не буде. “Зараз у Києві перебуває заступник директора з економічних питань “Львівтеплоенерго” Богдан Камінський.  Він повіз у НАК “Нафтогаз” протоколи різниці у тарифах. До кінця місяця працюємо, а там далі буде видно… Ми робимо все від нас залежне, щоб гарячу воду мешканці Львова отримували, –  зазначив “Пошті” головний інженер “Львівтеплоенерго” Володимир Штейбарт. – Ми не маємо боргів,  це нам держава заборгувала.

Так, ми отримуємо тисячу кубометрів газу за ціною 1 тис. 309 грн, а подаємо населенню за 872 грн. От тут і виникає різниця, яку має покривати держава”.

Тим часом проблемне питання не зрушило з місця, бо міські тепловики кажуть, що вони не винні і не мають боргів… Натомість газовики твердять, що подача гарячої води залежить не від них, бо газу власного вони теж не мають, постачають його від НАК “Нафтогаз”. 

Як наслідок – жителі Львова, що справно сплачують за гарячу воду, змушені   терпіти непорозуміння між двома господарками! Але чому?! Ба більше,  цілком можливо, що найближчим часом львів’янам доведеться ще більше платити за це “благо цивілізації”.

“Стосовно того, чи зростатиме ціна гарячої води, зараз вам не скажу. Однак, у нас є серйозні розбіжності в тарифах, які є економічно необґрунтованими. Ми постійно подаємо на затвердження новий більший тариф, але наразі його не прийняли”, – розповів“Пошті” Володимир Штейбарт.

Міський голова має свою думку стосовно ситуації, що склалась у Львові. “Вважаю, що відключення гарячої води – це терористичні дії. Хтось спеціально до Дня Незалежності та до 1 вересня хоче створити людям проблему. Я не кажу, що це Ігор Марчак, який зараз керує “Львівгазом”, а колись очолював “Львів­теплоенерго”, але з його приходом з’явилося багато проблем. Бо в нас з “Львівгазом” останні два роки не було жодних конфліктів. На сьогоднішній день в нас 30 будинків не мають гарячої води, в одному з них мешкають незрячі. Як пояснити цим людям, через що відключили гарячу воду?!”, – каже Андрій Садовий.  

ДО ТЕМИ

Для гарячої води газу немає… 

Ігор Марчак, голова правління ПАТ “Львівгаз”, про те, чому проблемна ситуація досі так і не вирішена 

– Пане Ігоре, цього тижня на брифінгу міський голова сказав, що відключення газу “Львівтеплоенерго” – це терористичні дії, і хтось спеціально хоче створити людям проблему. Як ви вважаєте, наскільки це стосується вашого підприємства?

– Міський голова після відпустки ще не зовсім розібрався з тим, що робиться в його господарці… “Львівгаз” займається газопостачанням і відповідає за надійну, безперервну і якісну його подачу всім споживачам міста та області. До питання гарячої води ми не маємо жодного стосунку! 

За її подачу мешканцям відповідають комунальні підприємства. Обіцянки міським жителям щодо забезпечення їх гарячою водою та тепловою енергією давав міський голова, тому не треба перекладати цю відповідальність “з хворої голови на здорову”… 

– У Львові говорять, що відключення газу тепловикам – це чиїсь особисті амбіції чи навіть помста…

– До чого тут особисті амбіції? Ми ж не припинили подачу газу всім мешканцям Львова. А стосовно “Львівтеплоенерго”, то вони від кінця опалювального сезону не мали жодного куба газу на виробництво гарячої води. Однак, враховуючи підготовку до Євро-2012, ми їм газ подавали. 

У липні ми знову звернулися до всіх наших владних органів, зокрема до міського голови, його заступників та до “Львівтеплоенерго”, щоб вони вирішили питання з газозабезпеченням котелень міста. Жодної реакції не було… 

Тепер випросили – ми відновили подачу газу, нам обіцяли, що вирішать це питання, але станом на сьогодні ніхто з міських посадовців так і не звернувся в НАК “Нафтогаз”, не вирішив цього питання і не вирішує. 

– Прошу сказати, чи буде відключений газ найближчим часом, якщо ситуацію не владнають?

– Сьогодні (22 серпня, – “Пошта”) вони вже знов отримали попередження про відключення газу. Це не буде зроблено на День Незалежності, ми відтягнемо час наскільки це буде можливо. Але не відбиратимемо газ від когось іншого, щоб надати його “Львівтеплоенегро”. Прийде цей день, що газ таки відключимо, і нехай тоді не кажуть, що ми це зробили раптово і без попереджень. 

– Чи вважаєте, що цим питанням мав би особисто опікуватися міський голова?

– Звісно. Я працював і в інших містах, де очільники міст власне це питання тримали під контролем. Скажімо, мер Вінниці особисто  вирішував такі проблеми у столиці. Натомість, за моєю інформацією, міський голова Львова ще ні разу не був в НАК “Нафтогазі”. 

– Скажіть, будь ласка, яка зараз ситуація з газом для тепловиків?

– Ми маємо план газопостачання, що нам надіслав “Нафтогаз”. Там  для виробництва гарячої води в області ліміт газу мають лише два підприємства  – це “Стрийтеплоенерго” та “Залізничтеплоенерго”. “Львівтеплоенерго” має на власні потреби, зокрема на виробництво теплової енергії ТЕЦ-1, 1 млн 7 тис. кубометрів. Тобто, для гарячої води газу немає, а це означає, що питання досі не вирішено. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4068 / 4.04MB / SQL:{query_count}