Не спитавши броду, не лізь у воду

Для купання у Львові пристосовані лише Винниківське та Брюховицьке озера

Для купання у Львові пристосовані лише Винниківське та Брюховицьке озера

Потеплішало, і нам стало тісно та парко на міському асфальті. Хочеться прохолоди! Як приємно посидіти на березі біля води. Однак треба пам’ятати, що не всі водойми придатні для купання. Багато з них є рибогосподарського, декоративного чи іншого призначення, тобто, вони не перебувають під наглядом територіальних санепідемслужб. Це, в свою чергу, може призвести до негативних наслідків для здоров’я відпочивальників.  

Де можна купатися?

“У ці дні у Львівській об­ласті близько 20 водних об’єктів готують відкрити для відпочинку. Наразі проводиться їхнє обстеження, терміни встановлені до 30 травня”, – розповів начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Львівської міськради Володимир Рощин. 

Що ж до самого Львова, то тут є 102 водні об’єкти, однак уже впродовж кількох останніх років для організованого відпочинку готують лише два з них: Винниківське озеро, орендатором якого сьогодні є ТзОВ “Краківський ринок”, і ставок №3 в Брюховичах, більш відомий як Брюховицьке озеро. 

“Решта водних об’єктів, що знаходяться на території Львова, не розглядаються як місця масового відпочинку, тому вони відповідним чином не обладнуються. Якщо людина захоче собі влаштувати відпочинок з купанням на такому водному об’єкті, то я б застеріг, що вона дуже сильно ризикує своїм здоров’ям”, – зазначив посадовець. 

Особливу тривогу в надзвичайників викликає Левандівське озеро. “На перший погляд воно привабливе: є кафе, облаштовані береги, але більше нічого. Тим паче, що кафе, яке знаходиться на території цього озера, не бере на себе відповідальності щодо облаштування території для купання та відпочинку”, – каже Володимир Рощин. 

Безпека насамперед

Рятувальники застерігають від купання в непризначених та необладнаних відповідним чином для цього місцях, особливо в річках, де дуже стрімка чи сильна течія: Західний Буг, Стрий, Дністер. Треба пам’ятати, що річка може змінити русло – торік була мілина, а зараз – глибоко. Необхідно уникати купання в затоплених кар’єрах, каналах, озерах, пожежних водоймах, ставках та інших водоймищах, які не мають пляжів, обладнаних сезонними рятувальними постами, і які не визначені місцевою адміністрацією, як місця масового відпочинку. Біля багатьох водойм встановлено таблички про заборону купання, і нехтувати цим не можна.

У жодному разі не варто пірнати у холодну воду після довгого перебування на сонці, адже це може призвести до несподіваної реакції організму внаслідок різкої зміни температури. Треба пам’ятати, що наразі вода ще не зовсім придатна для купання – прогрілося лише 50 – 60 сантиметрів, на глибині вода є холодною. Особливо обережними треба бути гіпертонікам та тим, у кого хворе серце.

Однією з головних небезпек, що призводять до трагічних ситуацій, є купання в нетверезому стані. Більшість пікніків біля води не обходиться без спиртного, що значно збільшує кількість неприємних випадків. 

Не бути байдужими!

Коли стаєте свідком нещасного випадку на воді – передусім важливо не розгубитися, а діяти швидко, оперативно, наголосив лікар Львівської станції швидкої медичної допомоги Степан Головід. Багато нещасних випадків стається через те, що ті, хто був поруч, не надали вчасно допомогу. 

Якщо неподалік є рятувальники, слід їх покликати, якщо ж немає – реально оцінити свої можливості, безпеку акваторії: чи там нема виру, течії, об’єктів, які становлять загрозу для життя. Насамперед, необхідно правильно наблизитися до людини у воді – найкраще запливти зі спини, щоб потопаючий, не потягнув за собою й свого рятівника. “Безпека того, хто рятує, інколи вартує більше, ніж безпека того, хто тоне, бо замість однієї біди може статись дві”, –вважає Степан Головід. 

Добуксирувавши потерпілого до берега, потрібно покласти його обличчям донизу, перегнути через коліно (дитину можна підняти за ноги), щоб з легенів вийшла вода, а тоді вже робити штучне дихання рот у рот, рот у ніс, непрямий масаж серця. Робити це найкраще вдвох. 

Головне у такій ситуації – не бути байдужими, не перекладати відповідальність на інших, а ще краще ніколи в них не потрапляти 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
16.8002 / 4.1MB / SQL:{query_count}