Гармонійно облаштовані вітрини та вивіски

На сторінках “Пошти” професійний порадник у реставраційних заходах – “Довідник облаштування міста”

На сторінках “Пошти” професійний порадник у реставраційних заходах – “Довідник облаштування міста”

Закінчення. Початок у попередніх номерах 

 

ДОВІДКА

Якщо бажаєте повністю ознайомитись із Довідником облаштування міста ви можете завантажити електронну версію довідника на сторінці

www.urban-project.lviv.ua  або одержати безкоштовно друкований екземпляр за наступними адресами:  


Офіс спільного українсько-німецького проекту “Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова”


Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) 

Вул. Богомольця, 6, оф.6 

Львів, 79005 

Тел. +38 032 275 13 08, 

+38 032 276 05 52 

 www.urban-project.lviv.ua 

info@urban-project.lviv.ua


Управління охорони історичного середовища міськради

вул. Валова, 20

79008 Львів, Україна

+38 032 2975566

www.city-adm.lviv.ua   

Фахівці Львівської міськ­ради та Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) в рамках українсько-німецького проекту “Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова” розробили “Довідник облаштування міста”, з яким “Пошта” щотижня знайомила читачів. Нині – поради експертів щодо гармонійного облаштування  вітрин, вивісок та реклами. 

Особливістю будинків у європейських містах часто є поліфункціональність: в одному будинку можуть бути приміщення для житла, офісів, магазинів, ресторанів, кафе. Це створює враження живого й активного міста. Різноманіття функцій найбільш помітно в зоні першого поверху – саме тут є більшість магазинів та ресторанів, кожен із яких намагається привернути до себе увагу. 

Тому вітрини та вивіски повинні виконувати дві важливі функції – з одного боку, вони мають вигідно презентувати товари та пропозиції власників магазинів, а з іншого – вони є частиною оформлення громадського простору і тому мають відповідати певним художньо-естетичним вимогам. Це завдання є дуже складним, і зразків вдалого його вирішення у Львові небагато. 

ДО ТЕМИ

Заборонено 

• Проводити будь-які заходи стосовно історичних вітрин 

• Встановлення вітрин над рівнем першого поверху (за винятком історичних універмагів).

• Пошкодження або закриття фасаду чи його окремих елементів рекламою або вивісками.

• Встановлення вивісок та реклами, що перешкоджають руху пішоходів (напр. через сильно виступаючі кронштейни) чи транспорту.

• Встановлення та надбудова історично не підтверджених маркіз та дашків 

Більшість вітрин та вивісок оформлюють за принципом: що більше, крикливіше, кольоровіше та яскравіше, то краще. Таким чином оформлені перші поверхи будинків псують вигляд вуличного простору і руйнують загальне гармонійне членування та однорідний колір всього будинку. 

Власники приміщень часто не розуміють, що гарно облаштований будинок зі стриманими вивісками, що відповідають розмірам та колористиці фасаду, свідчить про високу якість товарів і набагато більше приваблює клієнтів, аніж надмірна яскравість та великі розміри.

Законодавче підгрунтя 

Всі передумови для отримання дозвільної документації для вивісок та реклами детально описані в наступних документах ЛМР:- Рішення № 692 від 22.07.2011 "Про затвердження Порядку встановлення вивісок у м. Львові"- Рішення № 569 від 21.05.2010 "Про затвердження Правил розміщення зовнішньої реклами у м. Львові"- Ухвала № 376 від 21.04.2011 "Про Правила благоустрою м. Львова

Вітрини. Історичні вітрини мають нині неоціненну вартість. Вони надзвичайно піднімають вартість закладу, вказують на його особливість та є свідченням хорошого смаку власника і якісного товару. Використайте цю перевагу історичних декоративних елементів собі на користь! Вітрини – це в основному дерев’яні конструкції, які потребують такого ж догляду і поточного ремонту, як і звичайні вікна.

У результаті подальших перебудов та ремонту приміщень, у яких розміщені магазини, треба виправити неправильно проведені ремонтні роботи та допущені художні помилки: необхідно облаштувати вітрини таким чином, щоб вони відповідали пропорціям, матеріалам та колористиці цілого фасаду. Для цього слід дослідити історичний вигляд фасаду, вивчивши старі фото, записи та будівельні креслення.

 

Перебудова та використання з торговою метою. Перш ніж придбати приміщення для використання під торгівельні потреби, з’ясуйте, чи можливо влаштувати окремий вхід. При переплануванні приміщення необхідно зважати на те, щоб зберігалась єдність історичного фасаду. З фасаду приміщення не можна збивати та руйнувати історично цінні елементи, а його колір має гармонійно вписуватись у загальний вигляд фасаду цілого будинку. 

Формат вітрин має пропорційно гармоніювати з рештою віконних та дверних отворів. Не варто закривати вітрини глухими суцільними ролокасетами, адже гарно підсвітлені вітрини створюють особливий клімат вечірнього міста. Цоколь будівлі є основою, на якій стоїть будинок. Тому, влаштовуючи входи, слід зважати на це. Новий вхід в приміщення не має закривати вікон підвалу. Максимально дозволяється влаштування лише однієї сходинки, яка б виступала на пішохідну зону, щоб зберегти достатню ширину тротуару для дитячих та інвалідних візочків та не спричиняти незручності для пішоходів. Не варто  влаштовувати надто круті сходи у приміщення – це незручно для майбутніх клієнтів закладу.

 

Вивіски та реклама. При проектуванні та виготовленні рекламних вивісок архітектори, художники та дизайнери мають усвідомлювати, що результат їхньої роботи буде знаходитися в особливому будівельному та міському контексті. При проектуванні вивісок варто, з одного боку, брати до уваги архітектурні, пластичні та колористичні особливості вибраного фасаду, а з іншого – креативні рішення для презентації товарів. 

Дуже вишукано та вдало виглядають вивіски з природних матеріалів (як-от, бронза, латунь, кераміка, кобальтове скло, деревина цінних порід, камінь, вітражі) та виконані історичними техніками і типовими для Львова видами ремесла (написи на штукатурці, ковані елементи, художнє литво, гравіювання металу, вироби зі скла, вітражі), а також вивіски, що складаються з окремих пластичних букв, розміщених безпосередньо на фасаді. У будинках із кількома входами та фірмами варто використовувати збірні вивіски, щоб уникнути накопичення різних стилів та матеріалів.

 

Освітлення. Для освітлення вивісок ввечері пасує м’яке монохромне зовнішнє світло. Джерело світла краще розміщувати між площиною стіни і вивіскою, щоб освітлювати тільки окремі букви чи логотипи або за допомогою світильників на кронштейні над вивіскою. 

DSC_5028_700x442.jpg
Оформлені зі смаком вітрини – продукт говорить сам за себе без жодних додаткових вивісок 
DSCF3529_700x525.jpg
Витончено оформлена вітрина – виставлений товар робить подальшу рекламу зайвою
img8_350x525.jpg
Агресивна реклама, як за її  кількістю, так і у виборі кольору
IMG_4416_350x525.jpg
Оформлення вивісок та реклами зі смаком уже натякає на якісний товар
werbung_700x465.jpg
Перевантаження зорових вражень дешевими та барвистими вивісками діє як додатковий фактор стресу для перехожих 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
11.5902 / 4.17MB / SQL:{query_count}