Тотальний наступ на щурів

Упродовж місяця львівські комунальники обіцяють боротися з гризунами

Упродовж місяця львівські комунальники обіцяють боротися з гризунами

Цього тижня у місті розпочали заходи дератизації – отруюватимуть гризунів до 18 травня. Як повідомили в управлінні житлового господарства ЛМР, весняна дератизація відбудеться в усіх житлових будинках, а також у парках та скверах.

ДОВІДКА

Телефони районних відділів профілактичної дезінфекції:

Галицький, Сихівський райони: 271-20-82;

Франківський район: 238-28-27;

Залізничний район: 292-63-14;

Шевченківський район: 272-70-86;

Личаківський район: 275-90-01. 

“Для знищення гризунів цьогоріч використовуватимуть препарат “Продивіт”, який належить до антикоагулянтів, що порушують процес згортання крові, і тварина гине через 5-7 днів. Однак для домашніх улюбленців – котів і собак він безпечний і не становить загрози, навіть якщо тварина з’їсть цю отруту”, – сказав керівник управління житлового господарства міської ради Юрій Голець.

“Отруту працівники ЛКП розкидатимуть у підвальних приміщеннях, норах тварин та біля смітників. Акти про проведення дезінфекції фіксуватимуть двома-трьома підписами мешканців будинку. В парках гризуни зосереджуються біля водойм та закинутих місць, бо саме там їм є чим поживитися, – розповідає директор обласного комунального підприємства профілактичної дезінфекції Зиновій Хитра. – Для проведення планової одномоментної весняної дератизації використають до двох тонн отрути”.

ДО ТЕМИ

Гризуни небезпечні тим, що переносять чимало недуг, зокрема, й тяжке інфекційне захворювання – лептоспіроз, який вражає печінку і може призвести до смерті. Одна пара щурів щороку може давати потомство 700-800 особин. Тому надзвичайно важливою є своєчасна реакція і постійна дератизація. Головними ознаками лептоспірозу є: біль у литкових м’язах, часто люди плутають це з грипом, на сьомий день жовтіє шкіра навколо очей. Якщо не звернутися вчасно по допомогу, вражається печінка і починається її цироз.  

У мерії особливо просять мешканців приватних секторів звертатися із заявами для проведення дератизації на власних ділянках, щоб отруювати гризунів одночасно у всьому місті. Послуга дератизації мешканцям особняків обійдеться до 10 грн, але, як запевняють чиновники, – це набагато безпечніше, ніж купувати якусь невідому отруту самим.  


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.7253 / 4.08MB / SQL:{query_count}