Чи зацвіте Львів?

У центрі висадили перші квіти, а от чому їх немає на інших вулицях міста, з’ясовувала “Пошта”

У центрі висадили перші квіти, а от чому їх немає на інших вулицях міста, з’ясовувала “Пошта”

Цього року квіти в місті висаджуватимуть у три етапи у  звичних місцях. Перша висадка відбулася напередодні Великодня. Уже цими вихідними львів’яни мали змогу милуватися квітучими клумбами біля пам’ятника Шевченкові, фігури Матінки Божої та катедри. Центр міста, як завжди, розквітає першим, тоді як на решті території газони зеленіють лише частково і на них нерідко  припарковані автомобілі.

Як зазначили “Пошті” в адміністрації Галицького району, відбулася лише весняна висадка. “У нас ще планується дві літні посадки квітів. Одна – до Дня міста, яке цьогоріч святкуватимемо 6 травня, а решту думаємо висадити до Євро. Хочемо засадити квітами годинник на площі Митній, герб України на площі Ринок, двісті ваз, 1260 метрів квадратних на клумбах і ще 180 вазонів на опорах”, – розповіла “Пошті” голова Галицького району Львова Ірина Маруняк.

ДО ТЕМИ

Учора почали закладати липову алею на вулиці Вернадського (вона веде до “Арени Львів”), сьогодні мали б її закінчити. Так у ЛКП “Зелений Львів”, яке безпосередньо займається цим, пообіцяли висадити 500 саджанців липи на відстані понад 1 км обабіч вулиці, як інформує прес-служба ЛМР. Проте раніше в мерії інформували про 100 дерев. Скільки з них використають за призначенням, побачимо через кілька днів. 

У Личаківському районі на квіти виділили 150 тисяч гривень, однак у цю суму входить не тільки їх висадка, а й догляд за ними протягом року, тому про квітучий район мешканцям залишається лише мріяти. “У нашому районі – двадцять два сквери. Дуже гарна клумба є біля нашої адміністрації. Там ми щороку висаджуємо до десяти сортів квітів! Ще плануємо засадити ними клумби на вулицях Тершаковців, Зеленій, Богдана Хмельницького та на площі Петрушевича. З наступного тижня йде потепління, от ми і розпочнемо цю роботу”, – поділився голова Личаківської райадміністрації Львова Іван Лозинський. 

Стосовно квітів у парках “Пошті” ніхто з чиновників міської ради не зміг сказати, коли їх посадять і чи посадять взагалі. У райадміністраціях в один голос заявили, що парки є на обслуговуванні в ЛКП, і тому вони цим не відають. Головний інженер ЛКП “Зелений Львів” Володимир Чишинський запевняє, що вони займаються лише висадкою. “Кількість квітів нам не відома, бо вони ще ростуть у теплицях. Десь за два тижні можна буде їх висадити в ґрунт, однак інформації про те, де і скільки їх буде, в мене немає”, – каже він. 

Ще більше, ніж клумб, у Львові є газонів, однак далеко не всі з них у належному стані. Чиновники чомусь часто не бачать “залисини” без трави на них. Хто цим мав би займатися,  невідомо. Зокрема, в Галицькому районі – пообіцяли досіяти і підкопати, а в Личаківському сказали, що грошей на це в них не виділено, бо контролювати стан газонів мали б у відповідних ЛКП. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
6.9737 / 4.08MB / SQL:{query_count}