Туалетний комфорт для фанів

Чи перетворяться місцеві ресторани на громадські вбиральні під час Євро-2012?

Чи перетворяться місцеві ресторани на громадські вбиральні під час Євро-2012?

Міська влада Львова визначила вимоги до ресторанів та кафе під час Євро-2012. Зокрема, робоча група “Ресторани” з підготовки Львова до футбольного чемпіонату наголосила на важливості доступності туалетів у закладах харчування для уболівальників та туристів. “Якщо ви приїжджаєте у будь-яке місто світу, ви легко заходите у туалети, розташовані у кафе чи ресторанах. І це також має бути можливо у Львові”, – зазначив міський голова Андрій Садовий. 

Але місто не може примусити рестораторів впускати туристів до  вбиралень. Проте чиновники за допомогою таких вимог-рекомендацій стимулюють рестораторів до покращення сервісу. Міською радою створений значок – усміхнений лев, який отримуватимуть ресторани, що виконують ці рекомендації.

ДО ТЕМИ

Серед базових вимог та рекомендацій для львівських ресторанів визначено: щоб у кожному закладі була можливість розрахунку банківськими картками (еквайринг), меню у закладах громадського харчування повинно бути трьома мовами – україн­ською, німецькою, англійською, у закладах харчування має бути фан-меню для вболівальників, що включатиме 5-10 позицій зі стравами, приготованими за спрощеним технологічним процесом, ресторани повинні мати також послугу “візьми їжу зі собою”. Також відвідувачі ресторанів та кафе повинні мати можливість отримати карту міста та доступ до інтернету за допомогою wi-fi. 

Однак така вимога щодо туалетів є двозначною, адже створення вільного доступу до клозетів несе за собою додаткові витрати (вода, мило, туалетний папір, прибирання). З іншого боку, якщо гості міста не матимуть можливості скористатися туалетами у закладах громадського харчування, побільшає роботи у комунальників. Адже громадських туалетів у Львові мало, а пиво до футболу активно стимулюватиме вболівальників скористатись убиральнями.  

“Потрібно, щоб туристи у Львові почувалися комфортно. На Євро-2012 суттєво збільшиться кількість гостей у місті, а туалетів не вистачає. І люди ходитимуть по потребі просто на вулицях, або ми їх пускатимемо до себе”, – зазначив “Пошті” Марк Зархін, голова Гільдії рестораторів Львова. 

КОМЕНТАР

Вардкес Арзуманян, ресторатор, голова комітету з питань туризму при Львівській торгово-промисловій палаті:

- Вважаю, що місто має вирішувати такі питання самостійно і взяти на себе витрати на вбиральні під час проведення Євро-2012. Заклади громадського харчування не можуть зробити вільний доступ до туалетів, адже це дуже дорого. А перетворити послугу користування туалетами на платну в ресторанах - не правильно.  Туристів та вболівальників, які приїдуть улітку, буде дуже багато. І якщо усі вони почнуть користуватися туалетами закладів громадського харчування, то ресторани та кафе не зможуть працювати, а перетворяться на громадські вбиральні.

Така послуга є досить проблематичною для деяких львівських рестораторів. “Це європейська традиція, ось, наприклад, у Німеччині працівники ресторанів зобов’язані впустити туристів до туалету. Це речі, які вимагаються у Євросоюзі. Проте дуже багато львівських рестораторів не погоджуються на таке, бо для них це дійсно проблема. Адже у багатьох ресторанах лише один-два туалети, яких інколи не вистачає для самих відвідувачів, – розповідає Марк Зархін. – Це дуже складно також з погляду менеджменту, тому що постійно потрібно прибирати туалети. До того ж санвузол, який призначений для відвідувачів, постійно буде зайнятий туристами. Я, наприклад, у своїх ресторанах намагатимусь це здійснити, хоча розумію, що буде спротив директорів та менеджерів”. 

Ресторатори Львова, крім великих витрат на таку послугу, наголошують й на тому, що саме місто повинно забезпечувати “туалетним” 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7365 / 4.12MB / SQL:{query_count}