Скупий платить двічі

"Пошта" з'ясовувала, чому у Львові щомісяця зростають ціни на автостоянках, а водії змушені паркувати свої машини під будинками 

"Пошта" з'ясовувала, чому у Львові щомісяця зростають ціни на автостоянках, а водії змушені паркувати свої машини під будинками

Ціни зростають щодня буквально на все, тому кожен намагається зекономити на чому тільки може. Для багатьох водіїв віднедавна стало дорого обходитися не лише утримання автомобіля, а й його паркування у спеціально відведених місцях. Тому люди, яким не пощастило мати власний гараж, один за одним забирають свої машини з платних місць їх ночівлі і ставлять під будинком. “Пошта” з’ясовувала, чому не варто цього робити і як вийти з цієї непростої ситуації

Машина на дитячому майданчику чи газоні зараз не є  рідкістю. Водії ставлять свої автомобілі під вікнами і зовсім не задумуються про незручності, які цим самим створюють для сусідів. Також вони блокують рух для машин швидкої допомоги та пожежників. Проте можна зрозуміти і автовласників – не кожен має змогу викинути з місячного бюджету 200-300 грн для оплати стоянки. 

ДО ТЕМИ

Якщо вам заважає неправильно припарковий автомобіль, ви сміливо можете звертатись як до ДАІ, так і в адміністрацію вашого району, бо стоянка в будь-якому не дозволеному для цього місці  є незаконною. 

Зрештою, ставити своє авто не на призначене місце – доволі небезпечно. Найменше, що може чекати вашого залізного коня, – це спущені шини і подряпані боки від незадоволених сусідів. 

Інша небезпека – це крадіжки речей із салону, а то й самого авто. Необхідно бути обережними з вибором стоянки, не кожна з них несе матеріальну відповідальність за збереження і безпеку вашого автомобіля. Тому довіряти абикому лише за трохи нижчу ціну також не слід. 

Кожна законна стоянка повинна мати належну охорону, огорожу і документи на діяльність. При виборі місця ночівлі для вашого авто обов’язково треба укласти договір із власником і уточнити умови його відповідальності за вашу машину. 

Як розповів голова Спілки автомобілістів у Львівській області Тарас Петрейко, проблем з місцями на стоянках зараз немає. “Наші стоянки заповнені лише на 50%, а ціни маємо більш-менш лояльні – 200 грн на місяць членського внеску. Однак ми укладаємо угоду з власником і несемо повну матеріальну відповідальність за збереження автомобіля”, – розповідає він.

Збільшення цін на стоянках зумовлює низка чинників, до найголовніших фахівці відносять: вартість оренди землі, яка останнім часом зросла, електроенергії для освітлення території, підвищення мінімальної зарплати, що також накладає відбиток на оплату за місце, адже на більших стоянках в нічний час мають бути хоча б два охоронці.

Як виявилося, залишати власні автомобілі на газонах, дитячих майданчиках і спортмайданчиках – незаконно, бо за це можуть оштрафувати. Однак хто  має стягувати цей штраф, ніхто не знає. 

Так у прес-службі ДАІ Львова нам повідомили, що інспектори можуть штрафувати тільки тоді, коли порушники паркуються на тротуарах, не дотримуються правил зупинки або розміщують свій автомобіль за менше ніж два метри від будівлі. 

Боротися зі стоянками на прибудинкових територіях повинні районні адміністрації. Там нас запевнили, що ця справа має вирішуватися в… ДАІ. 

“ЛКП не може накладати штрафні санкції за стоянку автомобіля на будь-якій території. Лише за знищення газонів та дитячих майданчиків наші працівники можуть скласти протокол. Тоді він виноситься на розгляд адмінкомісії, а там вже приймають відповідне рішення і після цього людину зобов’язують заплатити штраф у примусовому порядку, – запевнила “Пошту” Ірина Маруняк, голова Галицької райадміністрації Львова. – Ми ставимо фізичні обмежувачі в’їзду – турнікети, кам’яні кулі, клумби, спільно з ДАІ проводимо рейди і розвішуємо попередження про заборону стоянки. Ще один вихід із цієї ситуації – це збільшення штрафів за паркування та стоянку в недозволених місцях”.

Припустімо, що за гроші, зібрані зі штрафів за неправильну стоянку, могли б  облаштувати підземні, надземні, багатоярусні паркінги, де ціна не була б такою захмарною, що могло б зменшити кількість автомобілів біля житлових будинків та на вулицях міста. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6367 / 4.12MB / SQL:{query_count}