Львівські новини: телеграф

У місті Лева запрацюють фонтани 

У Львові з понеділка комунальники розпочнуть чистити міські фонтани. “Приступаємо до підготовки до запуску п’ять фонтанів – на пл. Ринок та на Маріїнській площі. Зокрема, почистимо чаші фонтанів, випробуємо та плануємо запустити їх у роботу вже до кінця наступного тижня”, – розповів прес-службі Львівської міської ради начальник відділу комунального господарства Галицької райадміністрації Львова Роман Белень.
За його словами, фонтан біля Оперного театру заплановано запустити орієнтовно до 10 квітня, адже там є потреба у порівняно більшому об’ємі робіт. Крім чищення чаші фонтана, треба зняти наліт, що утворився на граніті, відполірувати, встановити форсунки, через які циркулює вода, та світильники.

Площа Петрушевича у Google Earth

Львів продовжують “переносити” в інтеренет. На онлайн-сервісі “Google Earth” мапа Львова отримала нові тривимірні об’єкти на площі Петрушевича та прилеглих вулицях. Нагадаємо, львівські фахівці планують зробити на цьому сервісі все місто у 3D. Відтепер кожен охочий у світі може подивитися на об’ємні моделі всієї площі та прилеглих будинків. Окрім площі Петрушевича, створено у 3D окремі будинки і на вул. Зеленій, Шота Руставелі та Марії Конопницької, пише аfishaLviv.net. Автори нових моделей – Богдан Ратушний та Андрій Проскурняк. Нагадаємо, у жовтні минулого  року у місті стартувала ініціатива “Збудуй Львів у Google Earth!”, в рамках якої вже збудовано 25% львівського середмістя.

“Львівтеплоенерго” автоматизується

Працівники “Львівтеплоенерго” з лютого розпочали переводити в автоматичний режим роботи центральні теплові пункти. Це дозволить бойлерам, які підігрівають воду, працювати в автоматичному режимі відповідно до температури зовнішнього повітря без залучення персоналу,  інформує прес-служба ЛМР. Ця модернізація дає змогу економити електроенергію більш ніж удвічі. За словами тепловиків, у квітні роботи планують продовжити.

Лебеді повернулися

Троє лебедів після зимування повернулися у свою хатинку у Стрийському парку. Про це zaxid.net поінформував в.о. директора ЛКП “Зелений Львів” Богдан Москвяк. “Птахів оглянув ветеринар, після чого ми повернули їх у Стрийський парк”, – зазначив Богдан Москв’як. Троє лебедів – самиці. Апетит у пернатих чудовий – щодня з’їдають до півтора-двох кілограмів каш та овочів, пише агенція. 

Згадати Студентську революцію

У Львові члени Студентського братства підготували фотоальбом  “Студентська революція на граніті”, присвячений голодуванню студентів 1990 року. Як переможець конкурсу на підтримку україномовного книговидання у минулому році книга отримала фінансування від Львівської міської ради. “Сподіваємося, фотоальбом буде цікавим не лише учасникам революції на граніті, але й сучасній молоді, яка майже нічого не знає про ці події. Чому варто про них пам’ятати? Революція 90-го є добрим прикладом солідарності суспільства, заснованого на взаємній довірі та підтримці. Вкотре переконуємося, що ці характеристики здатні об’єднати дуже різних людей на шляху до конкретної мети”, – повідомляють у Студентському братстві. Фотоальбом надійде у централізовану бібліотечну систему Львова та шкільні бібліотеки міста.


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.3409 / 4.09MB / SQL:{query_count}