Сміттєва небезпека

Державне управління охорони навколишнього природного середовища в Львівській області звернулося з поданням до Держекоінспекції у Львівській області, щоб призупинити експлуатацію  сміттєзвалища в м. Стрий.

Державне управління охорони навколишнього природного середовища в Львівській області звернулося з поданням до Держекоінспекції у Львівській області, щоб призупинити експлуатацію  сміттєзвалища в м. Стрий.

Як повідомив “Вголос”, на Стрийському сміттєзвалищі виявили низку порушень чинного природоохоронного законодавства. 
Хоч термін експлуатації сміттєзвалища у Стрию вже закінчився, відходи і досі туди вивозять, до того ж – з перевантаженням. Як виявилося, у 2012 році не було дозволу на розміщення відходів на цьому сміттєзвалищі. Крім того, на використання земельної ділянки під полігон немає правовстановлюючих документів. 
У держуправлінні охорони навколишнього природного середовища нагадують, що ще у 2003 році облсанепідемстанція розробила проект облаштування полігону твердих побутових відходів Стрийсько-Дрогобицького регіону в Стрию. Тоді ж цей проект погодили. Проте жодних робіт щодо втілення проекту в життя досі не проводилося. 
Серед порушень закону, що виявили на Стрийському сміттєзвалищі, зокрема, недотримання технологічних вимог до складання сміття, позаяк воно мало б чергуватися з шарами ґрунту та іншими інертними матеріалами. Також на полігоні немає систем захисту ґрунтових вод, вилучення та знешкодження фільтратів, що також порушує чинне законодавство. Загалом, у Стрию немає проекту рекультивації сміття, і робіт в цьому напрямку не проводять. 
На Стрийське сміттєзвалище регулярно скаржаться як самі городяни, так і органи влади Стрийського району, депутати місцевих рад. Люди незадоволені тим, що на полігоні часто займається сміття, через що навколишні території огортає їдкий дим. Крім того, невідомо, як це позначається на здоров’ї людей та довкіллі. В санітарно-захисній зоні полігону провели лабораторні дослідження, які засвідчили, що на сміттєзвалищі є перевищення солей важких металів: нікелю в 6-39 разів, міді в 1,3-4, цинку – в 4,2-5,4, хрому – в 1,1-22, свинцю – в 2, 1 рази. Хоч винних у порушеннях закону на полігоні уже притягували до адміністративної відповідальності, проте сміттєзвалище досі функціонує.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7391 / 4.07MB / SQL:{query_count}