Грип – на межі епідемії

Допустимий епідпоріг уже перевищено в дитячій віковій групі 

Допустимий епідпоріг уже перевищено в дитячій віковій групі 

За минулий тиждень у Львівській області захворюваність на ГРЗ зросла на 8%, порівняно з попереднім. Як розповіла “Пошті” завідувач епідвідділу Львівської обласної СЕС Наталія Тімко, поки що загальний епідпоріг не перевищено – інтенсивний показник захворюваності у Львові на 10 тис. населення становить 70,4 при епідпорозі 94,6. 

“Перевищення епідпорогу в 1,3 раза є лише у вікових групах 3-6 років та 7-14 років. Питома вага дітей до 14 років серед хворих у Львові цього тижня становила 62,7% , а за попередній тиждень їх було лише 50%”, – повідомила Наталія Тімко. 

Як зазначив начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимир Зуб, підвищення захворюваності на грип та ГРЗ спостерігається через погодні умови, які характеризуються високою вологістю. “Якщо в попередні тижні у Львові було приблизно 4,5 тисячі хворих за тиждень, то в два останні тижні – 5100 осіб”, – сказав він.

За словами Наталії Тімко, якщо раніше у вірусологічній лабораторії виявляли лише збудників гострих респіраторних вірусних інфекцій, то на сьогодні відомо, що в області циркулюють віруси парагрипу як І, так і ІІ типу, РС (риносинтеційні) віруси, аденовіруси і вже незабаром передбачається циркуляція вірусу грипу А. “Для Львівської області вірус грипу А ще не типовий, не відомий його підвид, проте знаємо, що цей вірус вже прийшов на Львівщину, – повідомила епідеміолог. – Тим не менше усі вакцини, які є у лікарняних закладах, містять антигени до збудників цього вірусу грипу”.

Утім медики нагадують: аби не допустити зростання захворювання на ГРЗ, слід дотримуватися профілактичних заходів. Попри перші проблиски сонця, одягатися все ж слід не по-весняному, а ноги тримати в теплі. Уважність повинні виявляти люди, які працюють в організованих колективах, особливо вчителі. При початкових  симптомах захворювання треба лікуватися і в жодному разі не відпускати дітей у школи та садки, щоб не наражати на небезпеку інших.  


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.7215 / 4.07MB / SQL:{query_count}