Треба повертати гроші

Новому прокурору Львівщини доручено провести кадрові ротації, повернути розкрадені "повеневі" кошти, побороти хронічні невиплати зарплат та навести лад у земельній сфері

Новому прокурору Львівщини доручено провести кадрові ротації, повернути розкрадені "повеневі" кошти, побороти хронічні невиплати зарплат та навести лад у земельній сфері

Учора,14 березня, генеральний прокурор України Віктор Пшонка представив особовому складу прокуратури Львівської області нового керівника – Олега Василенка, який до цього працював прокурором Сумської області. 

На представленні нового прокурора та на нараді, яка відбулася після цього, були присутні голова Львівської ОДА Михайло Костюк, голова Львівської облради Олег Панькевич, міський голова Львова Андрій Садовий, начальник Львівської митниці Денис Пудрик, начальник УСБУ у Львівській області Юрій Кіцул, військовий прокурор Західного регіону Павло Богуцький, керівники правоохоронних відомств.

Уже колишнього головного прокурора Львівщини Віталія Ковбасюка призначено першим заступником Дніпровського екологічного прокурора. За словами генпрокурора, призначення Ковбасюка пов’язане із його сімейними обставинами – у нього є мала дитина, і до того ж родина побажала залишитися у Києві. Першого заступника прокурора області Володимира Гураля також переведено на одну з керівних посад в апараті Генпрокуратури. 

Грядуть кадрові ротації

Віктор Пшонка пообіцяв ще цього тижня призначити Олегові Василенку нового заступника. Це буде людина із працівників ГПУ.

Утім виглядає на те, що призначення на цьому не закінчаться. Віктор Пшонка заявив, що чекає від нового прокурора Львівської області кадрових ротацій у прокуратурі області, міст та районів. 

“Обіцяю новому прокурору області мою підтримку. Але не на цілий рік, а на два місяці. Я підтримаю вас в кадрових перестановках”, – наголосив Віктор Пшонка, додавши, що зміни треба провести як в апараті обласної прокуратури, так і в прокуратурах міст та районів.

“Якщо ви будете так працювати як в Генеральній прокуратурі, як в прокуратурі Сумської області, де брали на себе персональну відповідальність, то справи Львівської області покращаться”, – зазначив Віктор Пшонка.

Завдань багато, недопрацювань теж

Генпрокурор також поставив першочергові завдання перед Олегом Василенком. Передусім йдеться про боротьбу із невиплатою заробітної плати. За словами Пшонки, Львівська область посідає сьоме місце в державі з невиплати зарплат, боргуючи людям 51,5 мільйонів гривень.

У зв’язку із цим Віктор Пшонка повідомив, що у вівторок отримав листа від голови Львівської ОДА Михайла Костюка з проханням перевірити ситуацію з виплатою зарплати та інших зловживань щодо “Львіввугілля” та “Львівобленерго”.

“Я здивований. Чому я повинен отримувати листи від губернатора зробити перевірку, звернути на це увагу? А де ви, де прокурор району, міста, де знаходяться ці об’єкти? Де галузеве управління? Я здивований цим, і ми будемо про це серйозно розмовляти. З цього треба почати, Олеже Андрійовичу. Ви зрозуміли мене? І особисто мені доповісти, як завершиться ця перевірка, яку я доручив керівництву прокуратури області”, – сказав Віктор Пшонка.

Генпрокурор незадоволений  тим, що із майже 60 млн грн боргу в Пенсійний фонд відшкодовано лише понад 800 тис. грн. “Це соромно. І прокурори районів, міст, і апарат Львівської області – це ви вже допрацювалися”, – сказав Віктор Пшонка. Він доручив Олегові Василенку невідкладно приступити до вирішення низки проблем, в першу чергу – заборгованості з виплати зарплати, яка становить у області 51,5 млн грн.

Окрім того одним із завдань нового керівника прокуратури буде розслідування справ, пов’язаних із використанням коштів на ліквідацію наслідків повені 2008 року. Про важливість розслідувань цих справ, нагадаємо, неодноразово наголошував також президент України Віктор Янукович.

“Перевірки використання цих коштів зафіксували численні порушення, однак я не чув про кримінальні справи. Головне, не лише покарати винних, а й повернути у бюджет кошти. А у вас ні того, ні другого”, – наголосив Віктор Пшонка, звертаючись до львівських правоохоронців.

“Не відшкодованим залишається майже 31,5 млн грн заборгованості по платі за землю та 4,5 млн грн збитків, завданих земельними правопорушеннями. Не повернуто у державну власність 14 га земель, самовільно зайнятих та тих, термін користування якими завершився. А які тут можуть бути труднощі? Це друге питання, яким я дуже здивований”, – продовжував вказувати на недопрацювання місцевих прокурорів Віктор Пшонка.

За імітацію роботи звільнятимуть

Генпрокурор вщент розкритикував практику, яка вже міцно вкоренилася у прокуратурах. Йдеться про  складання протоколів за дрібні суми отримання неправомірної винагороди.

Віктор Пшонка висловив незадоволення, що робота правоохоронних органів зводиться тільки до “дріб’язкових фактів”, які загалом не впливають на корупцію. Наприклад, у Харківській області складено протокол проти завіду­ючої сектором податкової інспекції, яка “отримала неправомірну вигоду у сумі 2 грн”. А на Закарпатті УБОЗ МВС області склав протокол стосовно лікаря, що отримав неправомірну вигоду у 10 грн.

Також, з його слів, з притягнутих за корупцію 286 посадовців із займаних посад звільнено тільки кожного десятого.

“Скажіть, що це таке? Протидія корупції на державному рівні? Не соромно у цій ситуації? Якщо мені в цьому році будуть ще такі приклади і ляжуть на мій стіл, прокурори областей, майте на увазі, будете персонально відповідати, підете на другі посади заступниками, начальниками управлінь, повернетеся прокурорами районів і міст. Але я більше не допущу таких дріб’язкових випадків – позорища боротьби з корупцією і прикриття бездіяльності правоохоронних відомств – СБУ, податківців і міліції. Така дріб’язковість дискредитує діяльність правоохоронних органів в цілому”, – заявив Віктор Пшонка. У відповідь більшість підлеглих посхиляли голови, а у передніх рядах наполегливо нотували у записники слова керівника. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.2469 / 4.03MB / SQL:{query_count}