Ініціатива знизу

Поки Городоцька закрита на ремонт, небайдужа група львів'ян звернулася до мерії з власними пропозиціями облаштування цієї вулиці

Поки Городоцька закрита на ремонт, небайдужа група львів'ян звернулася до мерії з власними пропозиціями облаштування цієї вулиці

Відучора закрили на ремонт перехрестя вулиць Городоцької та Чернівецької. Тим часом деякі львів’яни мають власне бачення того, як можна облаштувати благоустрій на цій ділянці, а відтак самоорганізувалися в ініціативну групу. Кілька десятків мешканців міста підготували і вчора зареєстрували у міській раді відкрите звернення з власними пропозиціями. 

Як розповів “Пошті” ініціатор ідеї, львів’янин Дем’ян Данилюк, йдеться насамперед, про частину розділової смуги з трамвайними коліями, яка пролягає від “Скрині” до вулиці Чернівецької, а також тротуарів. Серед пропозицій ініціативної групи є наміри провести ландшафтні роботи на території цієї зовні занедбаної смуги.

ДО ТЕМИ

Нагадаємо, що від вчорашнього дня і до 1 червня дістатись до вокзалу можна буде лише маршрутками  “1 трам.” і “9 трам.”, які курсуватимуть за такими маршрутами: 

№1 – вул. Чернівецька – вул. Залізнична – вул. О. Степанівни – вул. Я. Мудрого – вул. Городоцька – просп. Свободи – вул. П. Дорошенка – вул. С. Бандери – вул. Шептицьких – вул. Коротка – вул. Чернівецька.

№ 9 – вул.Чернівецька – вул. Городоцька – вул. Смаль-Стоцького – вул. М. Залізняка – вул. В. Антоновича – вул. С. Бандери – вул. Коперніка – вул. П Дорошенка – просп. Свободи – вул. Городоцька – вул. Коротка – вул. Чернівецька.

Щодо трамваю № 6, то він тепер курсуватиме по маршруту №3, з вул. Липинського на вул. Кн. Ольги. 

Радіальний маршрут № 2а через великі габарити автобусів не буде заїжджати в центральну частину міста, зокрема на вул. Підвальну, а здійснюваме свій рух такими вулицями: вул. Городоцька – вул. Ряшівська – вул. Патона- вул. Люблінська – вул. Антоновича (у зворотному напрямку вул. Героїв УПА) – Університет ім. І. Франка (кінцева).

Приміські та міжміські автобуси курсуватимуть лише до приміського вокзалу.  

“Ми просимо небагато, а саме: вирівняти рівень землі, засіяти територію травою, висадити низькі дерева та кущі, навести лад з рекламними конструкціями, що там розміщені. А ще просимо міських чиновників  встановити обмежувачі паркування, якими можуть бути, скажімо, декоративні камені, стовпчики, вуличні меблі, – розповідає Дем’ян Данилюк. – Серед побажань – також демонтаж недобудованої трамвайної колії”.

Ініціатори звернення також просять на цьому відтинку вулиці  облаштувати чотири повноцінні зупинки громадського транспорту (з обидвох боків вулиці) із знаками, лавками та урнами для сміття. Також одним з пунків заяви є прохання організувати велосмуги та велостійки.

Однак у відповідальних за ремонт вулиці осіб немає одностайного бачення того, яким має бути благоустрій  Городоцької. Керівник підрядної організації Ігор Булик вважає, що цю ідею можна втілити лише тоді, коли буде проект, і погодиться замовник. “Наскільки мені відомо, за проектом, ремонт цієї смуги буде проводитися, але її покриватимуть асфальтом, тому, чи облаштуємо там газон – це питання не до нас. Друга трамвайна колія також буде задіяна, і вестиме з ремонтного трамвайного парку Городоцькою вниз. У нашому проекті немає інформації щодо облаштування зупинок, можливо, він буде допрацьований управлінням інженерного господарства або районними адміністраціями. На перехресті буде створено кільце для розв’язки транспорту, його перетинатимуть трамвайні колії, тому на самому кільці не можна зробити газон чи клумбу. На жаль, проектанти не передбачили достатнього озеленення. Хоча, на мою думку, його вартує робити ближче до вокзалу, де завжди багато людей” – розповів Ігор Булик.

Натомість Ігор Фалюта, в. о. начальника управління капітального будівництва ЛМР, вважає інакше: “За проектом, дана розділова смуга, скоріш за все, буде озеленена, бо якщо її заасфальтувати – то вона перетвориться на ринок. Зупинки також передбачені проектом. При наявному фінансуванні – ці роботи будуть виконані. Однак, пообіцяти, що це відбудеться до Євро-2012 не можу. Що стосується окультурення та благоустрою цієї зони, то це питання районних адміністрації. Якщо буде звернення населення, то ми обов’язково його підтримаємо, як тільки з’явиться можливість”.

Цікаво, що саме ця розділова смуга лежить на межі двох районів – Франківського і Залізничного, тому до кого йти і оббивати пороги – невідомо. Мешканцям залишається лише сподіватись, що міська влада знайде гроші для покращення благоустрою “нічиєї” вулиці і належним чином відреагує на офіційне звернення львів’ян. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
11.8904 / 4.11MB / SQL:{query_count}