Пам’яті товариша

Обласне товариство політичних в'язнів і репресованих зі сумом повідомляє про смерть свого побратима, голови Стрий-сь­кого районного товариства політв'язнів і репресованих Негвара Зубенка

nekro.jpgОбласне товариство політичних в'язнів і репресованих зі сумом повідомляє про смерть свого побратима, голови Стрий-сь­кого районного товариства політв'язнів і репресованих Негвара Зубенка. Він народився 1931 року в Коломиї у сім'ї знаного письменника та громадсько-політичного діяча Івана Зубенка. 1941-го Негвар вступив до Юнацтва ОУН, а відтак - і в лави Організації. 1951 р. за­арештований МГБ і засуджений до 25 років позбавлення волі, ув'язнення відбував у Воркуті. Після сибірських поневірянь повернувся до Стрия.

Під час горбачовської відлиги влився до лав Руху, був ініціатором і засновником Товариства політв'язнів і репресованих. За активну національно-патріотичну і громадську діяльність Нег­вар Зубенко нагороджений орденом "За заслуги" ІІІ ступеня та багатьма почесними відзнаками. В особі Н. Зубенка Україна втратила великого патріота і громадянина. Хай рідна земля буде йому пухом. Вічная пам'ять!

Провід Львівського обласного товариства політв'язнів і репресованих

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
6.7209 / 4.06MB / SQL:{query_count}