Транспортна перемога

Мешканці села Бірки, що під Львовом, протестами вибороли маршрутку до обласного центру

Мешканці села Бірки, що під Львовом, протестами вибороли маршрутку до обласного центру

Жителі Бірок Яворівського району минулого тижня перекриттям траси частково домоглися поліпшення добирання до Львова: до цього села на вимогу мешканців продовжили маршрут № 22 та пустили більші автобуси, які проїжджають через Бірки. Саме цього й вимагали селяни на акції протесту. 

Проте повністю зможе вирішити проблему добирання бірчан новий маршрут Львів – Бірки, кажуть у сільській раді. Створити такий маршрут не є проблемою, але він не буде прибутковим, пояснюють у Львівській облдерж­адміністрації.  

Зі слів сільського голови Бірок Володимира Кульчицького, у селі проживає приблизно 2700 людей, які щодня їздять до Львова, тому минулого тижня селяни звернулися з колективним листом до голови Яворівської РДА, адже громадський транспорт, що проїжджає транзитом через Бірки, – маломісткий та старого взірця, а у години пік маршрутки приїжджали у село вже переповнені. 

ДО ТЕМИ

1 лютого 60 мешканців села Бірки перекрили дорогу до Львова, бо впродовж двох років не можуть нормально добиратися  ні на роботу, ні на навчання.     

Після того, як мешканці Бірок перекрили дорогу, у Львівській облдержадміністрації відбулося засідання, на якому вирішили продовжити міський маршрут до села та автобуси, що проїжджають через цей населений пункт, змінити на більш місткі. 

Як пояснили “Пошті” в управлінні розвитку інфраструктури ЛОДА, те, що через село курсували маломісткі автобуси, пов’язано з тим, що на цей маршрут неодноразово оголошували конкурс і важко було знайти  перевізника з відповідним транспортом, а коли появився перевізник, то мав лише малі маршрутки. 

За словами сільського голови Бірок, усе, що обіцяли минулого тижня, виконали. “Зокрема, поміняли автобуси з більшою пасажиромісткістю на маршрутах №144 та №44. Також продовжили до нашого села маршрут №22, який раніше ходив до Брюховичів”, – розповідає  Володимир Кульчицький, сільський голова Бірок. Через транспортні зміни селянам легше добиратися до Львова, проте залишається відкритим питання створення окремого  маршруту Львів – Бірки. 

Колись до цього села курсували міські автобуси № 86 та № 13, а зі створенням нової транспортної мережі Львова доїзд до Бірок з міста припинився. Як розповідає “Пошті” заступник начальника управління розвитку інфраструктури Львівської ОДА Віктор Чайко, створити новий маршрут не проблема, але якщо він не курсуватиме до центральної частини міста, він не буде прибутковим, а відтак знайти перевізника не вдасться. “Ми ж не можемо приму­сити когось працювати зі збитками. Мешканці Бірок мають можливість доїжджати до вул. Шевченка, але вони хочуть, щоб ще було сполучення з вул. Замарстинівською. Для створення такого маршруту треба кілька кілометрів їхати лісом, де перевізник не візьме жодного пасажира. Лише за умови, що маршрут із Бірок простягнеться до центру міста, можна знайти перевізника, який захоче працювати на такому маршруті. Ось колишній 86-й автобус курсував із Бірок аж на Сихів”, – каже Віктор Чайко. 

Наразі транспортне питання села Бірки до кінця не вирішене. “Пошта” й надалі відслідковуватиме цю тему.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.8675 / 4.09MB / SQL:{query_count}