Паркувальні новації

Навесні на вулицях Львова паркуватимемося за іншими правилами 

Навесні на вулицях Львова паркуватимемося за іншими правилами 

Львів заполонили незаконно припарковані автівки. Третина вулиць центральної частини міста перетворилася на недозволені стоянки, нарікають у міській раді

§   Де хочу, там паркуюсь

“Проблема з паркуванням особливо гостро стоїть у центрі міста, де водії дозволяють собі поставити свою машину на газоні, хіднику чи в іншому недозволеному місці. Щоб унеможливити паркування де-будь, ми ставимо стовпці, турнікети. Минулого року поставили 30 стовпців, 46 ваз для посадки квітів і 130 м декоративної огорожі”, – розповіла голова Галицької районної адміністрації м. Львова Ірина Маруняк прес-службі мерії. 

ДОВІДКА

На сьогодні, за орієнтовною оцінкою міністерства, для обладнання усіх відведених майданчиків для платного паркування в Україні необхідно встановити орієнтовно 7 тисяч паркоматів. Ці пристрої виробляють у Києві, Львові та Кривому Розі. 

Голова району вважає, що основною причиною пар­кування у недозволених місцях є культура водіїв.

“Водії передусім повин­ні розуміти, що не можна ставити автомобілі у недозволених місцях. Люди на машинах під’їжджають прямо під офіси, хоча транспортний засіб можна було б припаркувати поза історичною частиною”, – додає Ірина Маруняк. Однак водії так і не дочекалися обіцяних паркінгів, зокрема підземних, які ще не так давно обіцяли львів’янам побудувати.

“Вирішити проблему незаконного паркування могли б зміни у законодавстві, які встановили б жорсткішу відповідальність за порушення правил зупинки-стоянки. І відповідальніше ставлення працівників ДАІ до паркування у не відведених для цього місцях. Адже через відсутність покарань водії паркуються будь-де”, – вважає директор ЛКП “Муніципальна дружина” Семен Мисяк.

§   Паркуваня по-новому

З нового року водії мали паркуватися лише з допомогою спеціальних пристроїв. Однак уряд відтермінував обов’язкове встановлення на стоянках паркоматів, які, планувалося,  повинні  бути встановлені не пізніше 1 січня цього року. Київські чиновники вирішили перенести нововведення через прохання міських рад.

ДО ТЕМИ

У центральній частині Львова є 32 майданчики для паркування, також ще 15 майданчиків для службового паркування і чотири – для туристів. Найчастіше порушення правил стоянки фіксують на проспекті Свободи, вулицях Чайковського та Дудаєва. 

“Київ, Донецьк, Львів та Харків прийматимуть величезну кількість відвідувачів матчів футбольного чемпіонату, що створить додаткове навантаження на систему паркування автомобілів, і це треба враховувати. З іншого боку, Київ – це ще на вся Україна. Далеко не всі міста, на відміну від мільйонників, мають достатньо розвинуту сферу паркування, оператори ринку часто не мають достатнього обсягу грошей на значні інвестиції, яким є придбання та обслуговування паркомата чи термінала. А те, що вони повинні бути, – безсумнівно. Це – детінізація, європейський і світовий підхід до справи”, – заявив Анатолій Близнюк, міністр регіонального розвитку України. 

Незабаром у сфері паркування таки будуть нововведення. Так, з 1 липня купити паркувальний талон можна буде лише за безготівковим розрахунком. А сьогодні автостоянки обладнати пристроями для збору грошей повинні самі оператори. Вони зобов’язані обладнати майданчики для паркування паркоматами і терміналами. До речі, один паркомат коштує у середньому 6 тисяч євро. 

§   Паркування без контролю

Урядове нововведення також передбачає, що з весни не буде паркувальників, які підходять до водіїв з касовими апаратами і збирають гроші за стоянку. Водій буде зобов’язаний заплатити сам, а, зважаючи на пост­радянський спосіб мислення багатьох людей, є застереження, що чимало недисциплінованих шоферів просто ігноруватимуть нововведення і взагалі не платитимуть за послугу. 

“Паркомати – це добра річ, і за ними майбутнє. Але потрібне чітке законодавство, яке давало б важелі впливу на власників машин. Якщо цього не буде, то паркомати не діятимуть: вони себе не окуплять. А паркувальні оператори просто відмовляться від цього бізнесу”, – каже директор ЛКП “Муніципальна дружина” Семен Мисяк.

На думку Семена Мисяка, нововведення буде зручним не для усіх водіїв: “Зараз водій не просто ставить машину, а саме паркувальник здійснює організацію: якщо потрібно, то зупинить рух, допоможе виїхати, заїхати, особливо жінкам. Також добре, коли є людина, яка приглядає за машинами. А тепер водії будуть сам на сам з паркувальним автоматом”. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6253 / 4.11MB / SQL:{query_count}