Незадовільна оцінка за шляхи

Львівська облрада не задоволена розчищенням трас від снігу, але з цим категорично не згідний начальник Служби автомобільних доріг області 

Львівська облрада не задоволена розчищенням трас від снігу, але з цим категорично не згідний начальник Служби автомобільних доріг області 

Депутати Львівської обласної ради, підбивши підсумки стану доріг, визнали недостатньою роботу Служби автомобільних доріг у Львівській області та ДП “Львівський облавтодор” із розчищення доріг від снігу і  їх посипання. Оцінку “задовільно” поставили стану обласних доріг державного значення та “незадовільно” – дорогам місцевого значення. Тим часом у Службі автомобільних доріг пояснили, що економлять на прибиранні доріг місцевого значення задля заощадження фінансів на ямковий ремонт влітку.  

Постійна комісія з питань промисловості, ЖКГ, транспорту і зв’язку Львівської облради отримала акти про недостатнє прибирання від снігу доріг або його відсутність із Золочівського, Стрийського, Бродівського, Сокальського, Мостиського, Старосамбірського, Жовківського та з інших районів. 

ДО ТЕМИ

МНС про дороги

Про стан доріг у Львівській області “Пошті” розповів помічник начальника ГУ МНС України у Львівській області Віталій Туровцев: “З початку року великих ускладнень на дорогах Львівщини не було. Проте з початком опадів та непосипанням доріг були ускладнення на деяких дорогах, зокрема, п’ятого січня 5 автобусів не могли виїхали зі Славського, в Жидачівському районі через ожеледицю на підйомі та відсутність піскосоляної суміші утворився затор з 70 автомобілів”, – каже співрозмовник. 

ДАІ про дороги

На вулично-шляховій мережі Львівської області за період з 1 по 23 січня 2012 року зареєстровано 96 дорожньо-транспортних пригод, при яких 13 осіб загинуло та 148 – отримали тілесні ушкодження. За аналогічний період минулого року в області було скоєно 74 ДТП. За словами начальника відділу організації дорожнього руху та нагляду за станом доріг управління ДАІ Львівщини підполковника міліції Ігоря Прокоси, основними причинами скоєних дорожньо-транспортних пригод є порушення правил дорожнього руху. “Протягом 2012 року через супутні причини незадовільного утримання вулично-шляхової мережі області скоєно 8 ДТП, при яких травмовано 33 особи. З усієї кількості зазначених ДТП, 4 скоєно через незадовільний стан утримання автомобільних доріг”, – зазначив Ігор Прокоса. 

“Минулого тижня я попросив депутатів, щоб з районних рад нашої області були представлені акти щодо розчистки доріг від снігу. Я й сам об’їздив деякі райони і можу сказати, що дороги державного значення розчищені та частково посипані, а на дорогах місцевого значення прибирання не видно, – розповідає Михайло Задорожний, голова профільної депутатської комісії. – Як приклад,  у актах Золочівського району зазначено, що у районі не проводилось снігоочисних заходів”.

Як розповів депутат, через те, що сніг почав падати аж у січні Облавтодор міг суттєво зекономити. “З обласного бюджету було виділено 4 млн грн на піскосуміш для доріг, а з вини казначейства було профінансовано лише 1 млн, проте це теж немалі гроші”, – резюмує Михайло Задорожний. 

Категорично незгідний з тим, що дороги не посипаються, начальник Служби автомобільних доріг у Львівській області Петро Шпитак, він також зазначив, що нині дороги в кращому стані, ніж були торік. 

“Якщо розглядати питання розчистки усіх доріг, то дороги місцевого значення фінансуються набагато гірше, ніж державного. Державних доріг на Львівщині 1039, а місцевих – понад 7 тисяч, проте фінансування майже 50 на 50. А, наприклад, Дрогобицький район немає жодної дороги державного значення. Нині всі дороги державного значення у нашій області чорні та мокрі. Претензії, звісно, можуть бути в період інтенсивних опадів”, – пояснив Петро Шпитак.

Зі слів начальника Служби автомобільних доріг нашої області, якщо  посипати усі дороги, то в березні будуть використані піврічні ліміти на ремонт доріг місцевого значення. “Тому потрібно прийняти рішення: або сьогодні посипаємо усі дороги і влітку залишаємось з аварійними дорогами, або в межах розумного забезпечуємо зимову експлуатацію доріг і робимо ремонт аварійної ямковості влітку”, – зазначив Петро Шпитак. 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
14.0572 / 4.1MB / SQL:{query_count}