Трамвайна реконструкція

Львів не може собі дозволити придбання трамваїв за кордоном, тому зупинилися на ремонті вагонів на базі депо №1 

Львів не може собі дозволити придбання трамваїв за кордоном, тому зупинилися на ремонті вагонів на базі депо №1 

У Львові з впровадженням нової транспортної схеми на 20-25% зросла кількість перевезень пасажирів у електротранспорті. Відтак збільшилась середня денна виручка. Якщо до впровадження нової маршрутної мережі вона становила 35-40 тис. грн, то з нового року щоденний прибуток “Львівелектротрансу” сягає орієнтовно 64-72 тис. грн.  

Натомість, поки частина городян пересіла в електротранспорт, технічний стан самих трамваїв бажає бути кращим, адже усі вони фактично вичерпали свій ресурс. Для того, щоб підтримувати цей вид транспорту у належному стані, на базі трамвайного депо №1 на вул. Городоцькій запрацювала вагоноремонтна майстерня. Відтепер там лише ремонтують трамваї, натомість справні вагони, які колись тут ночували разом із водіями перевели в депо №2.

ДО ТЕМИ

Учора, 23 січня,  міський голова Львова Андрій Садовий запропонував передати на баланс ЛКП “Львівелектротранс” евакуатори.

“Ми маємо дуже багато прикладів, коли водії приватних автомобілів блокують рух електротранспорту і паркують машини на трамвайних коліях. Евакуатори у таких випадках могли б швидко виїхати і забрати машину вбік. Якщо у п’ятницю на виконкомі ми приймемо таке рішення, то вже з понеділка будемо його реалізовувати”, – зазначив міський голова.  

Створення ремонтної бази для трамваїв актуальне в місті вже давно, адже львівський вагоноремонтний завод припинив діяльність ще в середині 1990-х років. За словами Віталія Чаговця, головного інженера ЛКП “Львівелектротранс”, загалом у Львові є 122 вагони трамваїв, однак лише половина з них виходить на лінію. Річ у тім, що більшість львівських трамваїв придбані з 1976 по 1987 рік. Вони давно відпрацювали 15-річний нормативний термін, тому потребують модернізації та ремонту. 

Як розповів учора, 23 січня, міський голова Львова Андрій Садовий, ремонт існуючих трамвайних вагонів є найбільш вигідним варіантом для міста. Купувати нові трамваї за кордоном надто дорого, адже такий вагон коштує приблизно 2 мільйони євро.   

“За програмою, яку ми запровадили, слід щомісяця капітально ремонтувати три вагони, щоб вони могли вертатись до руху на міських маршрутах, – розповів очільник міста, – Якщо тролейбус можемо купити на Львівському автобусному заводі, то з трамваями ситуація складніша. У нас є декілька варіантів: ремонтувати існуючі вагони, або йти шляхом литовців та поляків і купувати ті, які є в користуванні у Німеччині. Також ми говоримо про новий трамвай вітчизняного виробника. Гадаю, найближчим часом проведено тендер на закупівлю львівського трамваю. Хотілося б, щоб у цьому році ми побачили новий львівський трамвай, який за підтримки уряду, в перспективі зможемо купувати. Це дорогий вид транспорту, але максимально вигідний”.

Відповідно до програми ремонту трамваїв, упродовж 2012-го на базі депо №1 відремонтують 36 вагонів, 24 з яких сьогодні є ходовими. Програма  передбачає щомісяця виконувати два поточні та один капітальний ремонт. До червня 2012-го заплановано відремонтувати 15 вагонів, які наразі не експлуатуються. 

“Орієнтовна вартість капітального ремонту одного трамваю – 200-250 тис. грн, середнього – 80-100 тис. грн. Якщо трамвай зараз коштує від 1,5 до 2 млн євро, а в Німеччині витрачають на капітальний ремонт в 10 разів більше, то економічно доцільно ремонтувати трамваї самотужки”,  – розповів Віталій Чаговець.  

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6897 / 4.09MB / SQL:{query_count}