Дістатися до підземель храму

Наступного тижня в костелі єзуїтів археологи почнуть досліджувати  підземні крипти

Наступного тижня в костелі єзуїтів археологи почнуть досліджувати  підземні крипти

ДО ТЕМИ

Відтепер у костелі єзуїтів богослужіння відбуватимуться ще й англійською мовою. Першу таку літургію відслужили  минулої неділі. Про це на своїй сторінці у “Facebook” написав настоятель церкви отець Степан Сус: “Сьогодні вперше ми молились у нашому храмі святу літургію для англомовних українських греко-католиків. Виглядало досить таки цікаво. Є невеличка група людей, які одружились з українцями або українками, були католиками і тут стали греко-католиками. Попросили нас про можливість молитись англійською мовою. Запитали поради у владики Ігоря Возьняка і врешті прийняли рішення щонеділі, о 15.00, в гарнізонному храмі правити Візантійську святу літургію англійською мовою. Було чимало іноземців, а також і місцевих, які хотіли почути звичайну літургію, звикло українську, англійською мовою”. 

Орієнтовно з понеділка у нещодавно відкритому храмі ім. Свв. Петра і Павла в центрі Львова археологи почнуть вивчати підземні крипти. Нагадаємо, три тижні тому настоятель церкви провалився у закриті крипти. У проваллі посеред церкви виявили дві труни, які, найімовірніше, є похованнями ХVІІ ст. 

“Досліджувати знайдені крипти будуть фахівці Рятівної археологічної служби. Це ще не буде повноцінне дослідження, а тільки перші археологічні розвідки. А щоб проводити розкопки, треба мати відкритий лист, який у них закінчився минулого року, і, мабуть, вони його ще не поновили”, – розповіла “Пошті” Лілія Онищенко, начальник управління охорони історичного середовища ЛМР. 

“Там не треба нічого розкопувати, вони просто залізуть у ту крипту і будуть досліджувати, може, трошки більше відкриють ту поверхню зверху”, – каже Лілія Онищенко.

За словами чиновниці, питання підземель є складним. “Ми плануємо після свят зібрати фахівців різних галузей на нараду і визначити план дій – що там треба робити. Тоді шукати гроші і виконувати ці роботи. Першочерговими у костелі єзуїтів є не підземелля, а вікна та стінопис, який може впасти будь-якої миті людям на голову – його треба закріпити. Треба також відновити інші втрачені елементи”, – розповіла Лілія Онищенко. 

Зараз місце, де провалився священик, обгородили, щоб ніхто не провалився у ще не досліджені підвали. 

 

IMG_6727.JPG

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
13.5821 / 4.07MB / SQL:{query_count}