Автобусне непорозуміння

У ратуші нарікають на неякісні автобуси ЛАЗу, натомість завод звинувачення відкидає

У ратуші нарікають на неякісні автобуси ЛАЗу, натомість завод звинувачення відкидає

Щодня на дороги Львова не виїжджає від шести до дев’яти великих автобусів через поломки. У ратуші нарікають, що основними причинами виходу ЛАЗівських машин з ладу є несправності у паливних системах та проблеми із задніми мостами. Як повідомляють на АТП №1, автобуси почали ламатися вже з початку року, відколи виїхали на маршрути. 

Нині поламані дев’ять міських автобусів, проте Львівська міськрада не виділятиме додаткових грошей на їх ремонт, за їхніми словами усе відремонтувати повинен автобусний завод. Натомість, керівництво ЛАЗу  пояснює, що поломки автобусів є не через виробництво, а через ДТП та неправильну експлуатацію машин.  

ДО ТЕМИ

Як розповів Ігор Малець, підписані угоди між ЛАЗом і містами, що приймають чемпіонат з футболу. Усі міста здійснюють передоплату, і після того їм в термін 90 днів відвантажують транспорт. Зі Львовом інша ситуація: з ним підписали угоду про 130 одиниць транспорту (відвантажено 33), борг міста ЛАЗу нині становить майже 15 млн грн, тобто лише зі Львовом працюють по післяоплаті. 

“Це постійна ситуація: одні автобуси ремонтуємо, інші з поломками з ліній з’їжджають. Тобто кожен третій автобус постійно у ремонті. За десять  автобусів ми ще не заплатили. Поки ситуація не буде виправлена, ми не заплатимо. Будемо платити лише за той транспорт, який повністю відповідає технічним умовам. Це наша принципова позиція”, – пояснює міський голова Львова Андрій Садовий. 

Своєю чергою, на Львівському автобусному заводі пояснюють, що всі поломки автобусів є не з вини виробника, і до них з міської ради ще не зверталися для гарантійного ремонту.

“Я проблеми не бачу. Це лише політика. Нам закидають, що у нас немає сервісного центру, в нас його і не повинно бути, – пояснює Ігор Малець, генеральний директор ЛАЗу. – За той період, коли їздять містом наші автобуси, ми склали вже понад 100 актів: заміна скла, ДТП, бампер поміняли, перефарбовували та інше. Ось нещодавно в одному автобусі основна рама, що тримає кузов, тріснула на 20 см через те, що водій наїхав на відкритий люк. Я дав завдання, щоб оцінили ці акти, і, гадаю, гарантійні послуги, які ми надали автобусам, загалом становитимуть 300 тис. грн. Також було багато діагностик, що повинні робити механіки в АТП. Іншими словами, акти не стосуються гарантійних ремонтів, такі роботи є платними”.   

ДОВІДКА

Учора на радіальні маршрути вийшло 46 автобусів виробництва ЛАЗ, які обслуговує АТП №1. З 46-ти лазівських автобусів, які курсують на радіальних маршрутах, 33 – є власністю АТП №1. Інші підприємство орендує у приватних підприємців. З 33-х автобусів – п’ять автобусів-“гармошок”. Вартість одного 13-метрового автобуса – 1 млн 560 тис. грн, 10-метрового – 1 млн 40 тис. грн. 

У міській раді Львова нарікають, що автобуси ЛАЗу є неякісними, з китайськими запчастинами. Проте, як розповів Ігор Малець, китайську комплектацію вже мінімум три роки на заводі не використовують. Найважливіші деталі львівських автобусів таких як, наприклад, двигун – американської розробки, силовий агрегат і ходова у цих автобусах є німецькі. 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.1031 / 4.09MB / SQL:{query_count}