Реставрація вівтаря

У межах українсько-польського проекту “Відновлення спільної культурної спадщини” на території Вірменської церкви польські майстри реставрують вівтар “Голгофа”.

У межах українсько-польського проекту “Відновлення спільної культурної спадщини” на території Вірменської церкви польські майстри реставрують вівтар “Голгофа”.

Своєю чергою місто зобов’язалось реставрувати будинок, до якого кріпитиметься вівтар. За результатами тендера, роботи виконує архітектурна майстерня “Ренесанс”.
На реставрацію будинку на вул. Краківській, 14, у міському бюджеті передбачили 1 млн грн. Однак, за словами Лілії Онищенко, начальника управління охорони історичного середовища Львівської міськради, цьогоріч використати передбачені кошти вже не вдасться, бо під час обстеження фахівці “Ренесансу” виявили проблеми з фундаментом.
“Коли реставратори почали докладно вивчати будинок, з’ясувалось, що є просідання фундаменту. Через це будинок “тріщить”, – каже “Пошті” Лілія Онищенко. –  Тому довелось вносити певні  зміни до проекту, бо потрібно підсилити фундамент”.
Цьогоріч реставратори планують завершити перекриття даху оцинкованою бляхою і підсилити фундамент. Через запізнілий початок робіт реставрацію фасаду довелось перенести на наступний рік. Оскільки відновлення фасаду потребує певного температурного режиму, фахівці “Ренесансу” розпочнуть роботи вже на початку весни.
Тоді як львівські реставратори відновлюють будинок, до якого кріпитиметься вівтар “Голгофа”, їхні польські колеги реставру­ють сам вівтар. На його відновлення міністерство культури та національної спадщини Польщі виділило майже 300 тис. грн. “Зараз вівтар “Голгофа” в розібраному вигляді в церкві. Наші польські колеги здійснюють реставрацію фігур. Однак наразі вівтар ще не готовий до монтування на вулиці”, – каже Лілія Онищенко. 
Окрім того, польські фахівці з реставрації розпочали відновлення розп’яття, яке вінчало вхід у Вірменську церкву з вул. Краківської. Торік, коли тривала реставрація фасаду церкви, його довелось зняти. За кошти міністерства культури Польщі наразі над ним працюють польські реставратори. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.0026 / 4.07MB / SQL:{query_count}