Суд за спотворення фасадів

Пластикові вікна у Львові примусово замінюватимуть на дерев’яні 

Пластикові вікна у Львові примусово замінюватимуть на дерев’яні

Міські чиновники разом із міліцією та виконавчою службою думають над тим, як примусово замінювати пластикові вікна в будинках львів’ян у центральній частині міста, які є пам’ятками архітектури. 

За словами голови Галицької райадміністрації м. Львова Ірини Маруняк, зараз триває обговорення примусового проникнення в житло мешканців разом з міліцією та виконавчою службою у випадку відповідної постанови суду. Однак, цей механізм на стадії розробки. 

“Коли вікна спотворені, спотворюється й фасад. Вікна – це очі фасаду, через які люди можуть споглядати те, що відбувається зовні, а ми можемо дивитися на фасад, – каже Ірина Маруняк. – Хочеться, щоб мешканці Львова зрозуміли свої помилки і якісно виконували ремонтні роботи. 

Так, із початку року, за словами чиновниці, районна адміністрація подала до суду 32 заяви щодо заміни вікон на пластикові, з них 16 суд задовольнив – зобов’язав мешканців замінити пластикові вікна на дерев’яні. В 5 позовах суд відмовив у зв’язку зі зміною власника квартири після заміни вікон на пластикові. 

ДО ТЕМИ

Деякі мешканці позитивно сприйняли реставраційну ініціативу: до управління охорони історичного середовища Львівської міської ради вже надійшло 350 запитів від людей, які просять відновити їхні старі вікна.  Однак, для їх швидкої реставрації не вистачає фахових майстрів. Тому зараз мешканці, які підтримали таку ініціативу, чекають, поки до їхньої квартири дійде черга.  

“Через ЗМІ та просвітницьку роботу люди зрозуміли, що краще реставрувати вікна. Якщо ж вони не підлягають реставрації, їх можна поміняти на дерев’яні. Це екологічно краще, естетичніше, і комфортніше для людей. Звісно, не всі мешканці є свідомими. Частина з них не хоче виправляти свої помилки”, – переконує Ірина Маруняк.

Щоб шанобливо ставитися до пам’яток і уникнути судових позовів місто пропонує компромісний варіант. Так вже два роки поспіль у Львові діє програма співфінансування реставрації автентичних дерев’яних вікон у будинках – пам’ятках архітектури, ініційована міською радою та німецькою організацією GIZ. Згідно з нею 60% вартості реставрації вікон готова сплатити GIZ, 20% – міська рада (для цього в міському бюджеті цьогоріч передбачено півмільйона гривень), і 20% – мешканці. 

Наприклад, відреставрувати старі вікна у своєму помешканні спільно з міськрадою та GIZ вирішила Наталія Космолінська, мешканка будинку на вул. Січових Стрільців, 12. 

“Це один із кращих будинків, збудованих ще до Першої світової війни. Він збудований як елітний будинок. Тут була дорога столярка, мармурові облицювання сходової клітки, один з перших у Львові ліфтів, а також розкішні вікна, які займають ледь не всю стіну, – розповіла пані Наталія.– На щастя, більшість мешканців цього будинку вікна, які виходять на фасад не міняли на пластикові, а реставрували. Коли я довідалась, що існує програма GIZ, яка допомагає реставрувати вікна, вирішила нею скористатись.

Своєї черги на реалізацію програми пані Наталія чекала з вересня до травня. Відновлення дев’яти вікон у її квартирі коштувало близько 40 тис. гривень, з яких  мешканка заплатила більш ніж 7 тис. Оскільки пані Наталія не могла звільнити квартиру, фахівці GIZ реставрували вікна поступово. Роботи тривали 2 місяці, однак, за  словами мешканки, результат того вартий. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7289 / 4.09MB / SQL:{query_count}