Ремонт п’ятиповерхівки за надбудову?

Взамін на мансарду львів’янин погодився відремонтувати будинок на вул. Володимира Великого, 5, який із часу зведення у 1966-му не бачив капремонту 

Взамін на мансарду львів’янин погодився відремонтувати будинок на вул. Володимира Великого, 5, який із часу зведення у 1966-му не бачив капремонту 

Зробити надбудову в багатоповерхівці на вул. Володимира Великого, 5, хоче мешканець цього будинку Олександр Хайба. За рахунок мансардного поверху потенційний інвестор планує облаштувати додаткові квартири. Взамін на дозвіл від міської влади мешканець пообіцяв власним коштом зробити капремонт у будинку, який із 1966-го, коли  його побудовано, жодного разу не ремонтували. В ЛКП “Магістральне” такій ідеї лише раді, адже це дозволить зробити довгоочікуваний ремонт, на який комунальне підприємство не має грошей. Однак деякі мешканці нарікають, що згоди на будівництво шатрового даху і мансарди вони не давали. 

ДО ТЕМИ

Розширення площі квартир за рахунок мансардного поверху у Львові доволі популярне. За словами Ореста Лужицького, заступника начальника управління архітектури Львівської міської ради, мешканці часто звертаються в управління з проханням надбудувати мансардний поверх. Цікаво, що з технічної точки зору це можна зробити майже в кожному будинку, окрім висотних. Однак перш ніж надбудовувати, слід пройти низку бюрократичних процедур. 

“Перш за все, обов’язково має бути згода мешканців будинку. Нема згоди – нема надбудови. Якщо ж згода є, людина звертається у департамент містобудування з відповідним пакетом документів, – розповів “Пошті” Орест Лужицький. –  Ініціатор надбудови повинен замовити креслення у відповідній проектній організації, яка має ліцензію. Окрім того, є певний перелік необхідних документів. Обов’язковим документом, який потрібний для надбудови, є висновок проектної організації про технічний стан – несучу здатність фундаментів конструктивних елементів будинку. Простіше кажучи, чи витримає будинок таку надбудову. Ми, своєю чергою, готуємо відповідний дозвільний документ – “Містобудівні умови реконструкції існуючого будинку за рахунок влаштування мансардного поверху”.  

Вигідна пропозиція

Із пропозицією надбудувати мансарду та шатровий дах у будинку на вул. Володимира Великого, 5, потенційний інвестор звернувся до директора ЛКП “Магістральне” Юрія Сприня. Мешканець пообіцяв, що замінить усі вікна у під’їздах на енергоощадні, відремонтує сходові клітки, утеплить стіни та замінить електрощитові й комунікаційні мережі. 

“Йдеться про п’яти­по­вер­ховий будинок, у якому є 9 під’їздів та  159 квартир, – розповідає “Пошті” Юрій Спринь. – Зараз цей будинок у задовільному стані, не можна охарактеризувати його стан як аварійний. Однак із часу його побудови, а це 1966 рік, капітальний ремонт жодного разу не проводили. Для ремонту цього будинку треба майже 150 тисяч гривень”.

Щоб попередньо дізнатись думки мешканців, працівники ЛКП обійшли всі квартири у будинку. За словами Юрія Сприня, більшість мешканців дала згоду на надбудову, частина утрималась, а частина – виступила проти. Однак про остаточні результати можна буде говорити, коли  інвестор матиме розроблений проект, який у деталях представить мешканцям на загальнобудинкових зборах.

“Зараз інвестор погоджує проект, необхідно також зробити експертні висновки щодо несучої здатності фундаменту. Вже маючи на руках проект, можемо провести громадські слухання. Звичайно, без погоджень та громадських слухань, жодне будівництво не розпочнеться”, – запевняє Юрій Спринь.

Мешканці проти надбудови

Натомість деякі мешканці бояться, що будинок може просто не витримати додаткового поверху. “Перш ніж щось добудовувати, потрібно зробити геологічну експертизу (під будинком є карстові породи), а також технічний огляд, – застерігає мешканець пан Володимир. – Звісно, якщо результати огляду покажуть, що будинок усе це витримає, я буду не проти надбудови”.

Схожу позицію має й інший мешканець – Ігор Петрович. Чоловік поставив підпис проти надбудови, однак причиною стала не лише непевність у міцності будинку, але й незручності, яких завдадуть мешканцям будівельні роботи. Сусіди з будинку на вул. Рубчака, 12, де нещодавно здійснили надбудову, поділились із мешканцем невтішним досвідом. 

Водночас чоловік жартує: попри те, що підписався проти надбудови, якщо додатковий поверх все-таки зведуть, не надто цим перейматиметься. Він є власником магазину, тому за рахунок мешканців додаткових квартир матиме більше покупців.

Інвестор уже вагається 

Потенційний інвестор, мешканець будинку, каже, що бажання здійснювати надбудову в нього вже зникло. “Замість того, щоб піти мені назустріч, мешканці починають продавати свої підписи зі згодою. Комусь “Ланос” купи, комусь ремонт зроби, комусь ще щось”, – нарікає Олександр Хайба. 

Чоловік мешкає на п’я­тому поверсі цього будинку і розповідає, що дах тут не в найкращому стані. За словами Олександра Хайби, відповідну експертизу на покрівлю, фундамент та несучі конструкції вже провела ліцензована організація. Результати експертизи мешканець приніс до ЛКП, також він звертався в районну адміністрацію та міськраду. 

Водночас чоловік каже, що вмовляти мешканців, які його коштом хочуть розрахуватись із боргами чи зробити собі ремонт, не має наміру. Над власною квартирою покрівлю він все одно облаштує.

Потрібен дозвіл 

В управлінні архітектури Львівської міської ради розглядали попередні креслення щодо надбудови на вул. В. Великого, 5. За словами Ореста Лужицького, заступника начальника управління архітектури Львівської міської ради, чиновники дозволили будувати мансарду і шатровий дах. Однак за умови згоди мешканців будинку і виконання низки подальших процедур. Інвестор повинен отримати відповідний розпорядчий документ на надбудову, дозвіл від інспекції Держбудконтролю і розробити проектну документацію.  

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8345 / 4.13MB / SQL:{query_count}