Музичний протест

Львівські виконавці виступили проти зменшення української музики в ефірі

Львівські виконавці виступили проти зменшення української музики в ефірі

Музиканти, співаки та громадські діячі Львова зібралися у четвер на площі Ринок, щоб висловити незадоволення законом, який скорочує кількість україномовного продукту в радіо- та відеоефірі з 50%  до 25%. Такий закон  ВРУ прийняла 

3 листопада. Так, на радіо, згідно з нововведенням, крутити українську музику взагалі не обов’язково.

На протест прийшли львівські виконавці – Назар Савко, Софія Федина, соліст гурту “Піккардійська терція” Андрій Капраль, фольк-гурт “Марвінок”, співак Леонтій Бебешко (більш відомий як Левко Дурко), гурт “Добрі люди”, а також  Михайло Мацялко, художній керівник гурту “Соколи”. Всі вони зібралися на центральній площі Львова з вимогою до президента накласти вето на антиукраїнський закон. 

Львівські співаки на пл. Ри­нок протестували, співаючи та підтанцьовуючи під музику. Ініціатором акції протесту став громадянський рух “Відсіч”. Активісти цієї громадської організації закликали львівських виконавців чинити опір обмеженню музики і підписати разом із ними звернення до президента. 

“Такий закон – велика загроза. Держава має функцію захисту національних інтересів. До цього входять розвиток української мови, культури та музики зокрема. Дуже дивною є надмірна увага до музики. Це свідчить, що закон є відверто лобістським. Він ухвалений на користь іноземних продюсерських компаній, які не зацікавлені вкладати гроші в розвиток вітчизняного шоу-бізнесу. Натомість, їм зручніше ввозити до України готовий продукт і продавати його нам”, – вважає Ольга Сало, активіст громадянського руху “Відсіч”.

Цього тижня, 9 листопада, на схожу акцію вийшли і столичні співаки, діячі культури та мистецтва. Вони теж вимагали скасувати закон. Артисти передали в адміністрацію президента аналогічне звернення. 

Тим часом стало відомо, що президент Віктор Янукович таки наклав вето на закон, який скасував квоти на український продукт. Відтак Верховна Рада знову перегляне своє рішення. Про це заявив глава держави під час засідання Гуманітарної ради в п’ятницю. 

КОМЕНТАР

Вадим Карп'як, програмний директор компанії ФДР "Медіа":

- Попередній закон не працював, і, очевидно, цей теж не працюватиме. Ситуація є дещо неоднозначною. По-перше, цей закон ще не підписаний президентом. По-друге, проблема попереднього закону була в тому, що він не враховував радіобізнес як власне бізнес. Вимога 50% продукту вітчизняного виробника в ефірі просто перекреслювала можливість появи в Україні, наприклад, джазових станцій без порушення цього формату. Адже вони просто не наберуть 50%  українського джазу. Це стосується багатьох інших радіоформатів. З іншого боку, квотування нам потрібно. Однак його слід узгоджувати з радіостанціями. Ті, хто крутить українську музику, повинні мати преференції (наприклад, податкові). Зменшення квот є значним ударом  по ринку. Зараз мова йде не стільки про ідеологічний момент, на якому всі сконцентрувалися. Музика - це такий же елемент ринку, як і будь-який інший. Він приносить чималі гроші. Не протекціонуючи на радіо чи взагалі в ефірі свого виробника, влада вбиває вітчизняний ринок. Державі підтримання цього елементу економіки нічого не коштує, просто треба дотримуватися закону. Про музику як про бізнес ніхто не думає. Натомість всі сконцентрувались на ідейних моментах і обливають брудом один одного. 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.0649 / 4.09MB / SQL:{query_count}