Нічна романтика Львова

Уже наступного тижня у місті влаштують нічне освітлення площі Старий Ринок, а до кінця року новими кольорами засяє й головний вокзал 

Уже наступного тижня у місті влаштують нічне освітлення площі Старий Ринок, а до кінця року новими кольорами засяє й головний вокзал 

У Львові найближчим часом підсвітять відразу два об’єкти. Як розповів “Пошті” Олег Карелін, начальник проектного відділу ЛКП “Львівсвітло”, зараз тривають роботи з підсвічення скверика, що розташований на площі Старий Ринок. Там встановлюють ліхтарі у формі куль. Паралельно відбувається й реконструкція ліхтарів: майстри реставрують старі опори.
– Ліхтарі на площі Старий Ринок були у непоганому стані, тому ми вирішили не міняти їх, а відреставрувати. Уже найближчим часом більше десяти ліхтарів засяють по-новому”, – запевняє Олег Карелін.
Роботи з нічного освітлення парку небагато, тож увімкнути нові ліхтарі обіцяють до кінця наступного тижня.
Вокзал засяє

ДО ТЕМИ

Цьогоріч встановили декоративні ліхтарі у двох скверах. Фахівці “Львівсвітла” освітили сквер біля Бернардинського монастиря, де встановили 12 енергоощадних ліхтарів. Фахівці запевняють, що таке освітлення дозволяє економити до 50% електроенергії. На початку жовтня світло влаштували також поблизу Домініканського собору, де встановили три ліхтарі. Це дало змогу освітити дорогу до церкви. Крім того, з цього літа підсвітили вежу Корнякта та кам’яницю Шульц-Вольфовичів на площі Ринок. У планах – церква Свв. Петра і Павла та комплекс Вірменського собору. Фахівці “Львівсвітла” працюють також над проектом підсвітки костелу Святої Марії-Магдалини.

 

Нове освітлення зроблять і на залізничному вокзалі. Підсвічувати його буде фірма ТзОВ “Шредер” із Тернополя, яка раніше вже облаштовувала світло для львівських пам’яток архітектури. 
“Освітлення вокзалу складатиметься з трьох ярусів: перший ярус – на бруківці. Там будуть вмонтовані земельні прожектори. Другий – підсвітка фасаду, і третій – додаткове освітлення куполів, – розповів “Пошті” Ігор Соловій, головний інженер Львівського залізничного вокзалу. – Плануємо підсвітити також і металеві конструкції, якими накриті перони”.
Цікаво, що під час реконструкції змінять і кольори, якими світитиметься вокзал. Наразі освітлення вокзалу або безколірне, або виконане в жовтих тонах. Натомість нові промені світла, яке облаштовують зараз, будуть кольоровими: здебільшого в синіх та жовтих тонах. 
Облаштування світла для головного вокзалу, за словами Ігоря Соловія, завершать наприкінці року. На роботи планують витратити більш ніж півтора мільйона гривень. Попри новітнє освітлення головного вокзалу, реконструкції світла приміського не планують. 
“Зараз триває реконструкція вокзального комплексу головного вокзалу. Тому всі сили, всі будівельні управління і всі кошти виділені на головний вокзал”, – каже Ігор Соловій. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8469 / 4.08MB / SQL:{query_count}