“Арену Львів” перевірили на міцність

…а львівських студентів на швидкість

…а львівських студентів на швидкість

Студенти львівських вишів взяли участь у тестуванні стадіону “Арена Львів”. Спудеї випробували стадіон на міцність і зручність. Як розповів Ігор, студент Інституту будівництва та інженерії довкілля НУ “Львівська політехніка”, близько тисячі учасників тестових заходів випробували міцність конструкцій, стільців, а також залишали приміщення стадіону на швидкість у випадку надзвичайної ситуації. 

– Ми пускали хвилю, як це згодом робитимуть уболівальники, стрибали, випробовуючи на міцність конструкцію та стільці, – розповів студент. – Гадаю, моїй безпеці це не загрожувало. Адже я переконаний, що всіх заходів і норм безпеки дотримано. Звісно, мінімальний ризик завжди є, однак суттєвої небезпеки я не відчував. 

Цікаво, що львівські студенти не перші, хто бере участь у тестових заходах. Наприкінці вересня студенти Києва теж тестували стадіон “Олімпійський”. Їх присутність забезпечували згідно з листом керівникам вищих навчальних закладів від Євгена Суліми заступника міністра освіти та науки, молоді та спорту України. Зі схожим листом “Дирекція з будівництва об’єктів до Євро-2012 у м. Львові” звернулася до Михайла Цимбалюка. Голову Львівської ОДА просили забезпечити наявність студентів через ректорів вищих навчальних закладів.

Як повідомив Юрій Бобало, ректор НУ “Львівська політехніка”, йому надійшла пропозиція залучити студентів до тестових заходів, однак студенти самі вирішували, йти їм чи ні. 

– Участі у вирішенні цього питання я не брав. Це справа самих студентів. Тож я запросив керівників студентського самоуправління і повідомив, що є таке прохання. Вони мали вирішувати, чи залучатися до цих заходів, – зазначив ректор  Львівської політехніки.

Як повідомив Юрій Бобало, студенти потрібні й для навчання стюардів, які повинні керувати людськими потоками. Адже стюарди орієнтовані на велику кількість людей, яких треба  зустріти, спрямувати у відповідні сектори, ряди чи провести на місця.  Ректор  переконаний, що нічого поганого в тому, що студенти долучаться до тестувань “Арени Львів”, немає і їхній безпеці це не загрожує. “Це  невелика кількість людей, порівняно з тією, яка буде під час футбольних матчів. Якщо б вони хотіли перевірити якість трибун, треба було б повністю заповнити стадіон, а не лише його частину”, – зазначив Юрій Бобало.

Тестові заходи, пов’язані з відкриттям “Арени Львів”, стосуються також і перевезень. Як повідомив Анд­рій Садовий, міський голова Львова, 26 та 27 жовтня триває тестування транспортного сполучення зі стадіоном. 

– Ми беремо близько 30 автобусів, які перевозитимуть студентів на стадіон, щоб порахувати, cкільки часу вони заходять, виходять, щоб мати розрахунки, які вимагає УЄФА, – зазначив Андрій Садовий. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.0551 / 4.07MB / SQL:{query_count}