У Кривчицях відремонтують дахи двох церков

До середини листопада у Кривчицях відремонтують дахи двох храмів.

До середини листопада у Кривчицях відремонтують дахи двох храмів.

Йдеться про перекриття храму святого пророка Іллі та церкви Різдва Пресвятої Богородиці. Для цього з бюджету Львівської міської ради виділили близько 500 тисяч гривень.
Лілія Онищенко, начальник управління охорони історичного середовища Львівської міської ради, розповідає, що храм святого Іллі належить до пам’яток архітектури місцевого значення. Це парафіяльний храм межі XVII – XVIII століть, збудований за типовим зразком української дерев’яної церкви. 
– Ця церква пам’ятає ще облогу військ Богдана Хмельницького. Колись вона відігравала оборонну роль, як і більшість інших церков того часу, – зазначила Лілія Онищенко. – Це дуже цікава пам’ятка архітектури місцевого значення. Звісно, вона розташована далеко від центру, тому туристи сюди не навідуються. 
За словами Лілії Онищенко, найімовірніше, первинно храм був перекритий гонтою, однак про відновлення автентичного перекриття церкви зараз не йдеться. 

ДО ТЕМИ

У Львові є ще чимало церков, які потребують додаткового фінансування. Однак, за словами Лілії Онищенко, місто може допомогти церкві лише частково. Храм повинен мати власне дофінансування хоча б на виконання проектно-кошторисної документації. 

За словами чиновниці, зараз нагального ремонту потребує церква Стрітення Господнього, на вул. Винниченка, 3. Там є проблеми з дахом, які треба терміново вирішити. В поганому стані також кам’яний декор церкви. Це першочергові роботи на наступний рік. Однак про фінансування ремонтно-реставраційних робіт поки що не йдеться. До кінця року в міськраді планують виділити 50 тис. гривень на проектно-кошторисну документацію. Очевидно, на ремонтно-реставраційні роботи цього храму знадобиться не один рік. 

На ремонт перекриття храму передбачено 239 тис. гривень. За словами Богдана Палюшинського, головного спеціаліста відділу технічного нагляду управління капітального будівництва ЛМР, дах церкви покриють мідною бляхою. Будівельники вже замінили покриття верхнього склепіння, виготовили новий хрест, що буде його увінчувати.
Щоправда, окрім дірявого даху, в церкви святого Іллі є ще чимало проблем. За словами Лілії Онищенко, схил, на якому збудований храм, сповзає. В результаті в самій будівлі можуть утворюватись тріщини. Тому тут слід провести геологічні роботи та укріпити його. 
Паралельно будівельники ремонтують дах іншої церкви у Кривчицях – церкви Різдва Пресвятої Богородиці. Храм до пам’яток архітектури не належить. Раніше це був костел, який передали православній релігійній громаді. Цікаво те, що парафіяни видозмінили його не лише в сенсі богослужіння, й в зовнішньому вигляді. Як розповіла Лілія Онищенко, замість вежі костелу зробили бані (куполи), що є неприпустимо для будь-якої архітектурної споруди, навіть, якщо це не пам’ятка. Натомість члени церковного комітету запевняють, що мали дозвіл від польського духівництва і переконані, що вчинили правильно. Парафіяни не лише видозмінили храм, але й перекрили його булатом, який не рекомендовано використовувати для перекриття  історичних будівель.   
На ремонтні роботи церкви Різдва Пресвятої Богородиці міська влада виділила 237 тис. гривень. Зараз храм перекривають мідною бляхою. Однак і тут ремонт відбувається не без перешкод. Попри те, що будівельники ще не завершили перекриття, хтось вуже встиг поцупити частину бляхи з церковного даху. За словами Миколи Пивовара, голови церковного комітету, зловмисники намагались проникнути в приміщення, де зберігались матеріали для перекриття та інструменти будівельників. Однак зірвати замок їм не вдалося. Загалом збитки, яких завдали невідомі, становлять 5 тисяч гривень.
Ремонтні роботи в обох церквах планують завершити до середини листопада.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7608 / 4.09MB / SQL:{query_count}