Транспортна інновація

Львівська міська рада визначила фірму, яка впроваджуватиме електронний квиток

Львівська міська рада визначила фірму, яка впроваджуватиме електронний квиток

Департамент житлово-комунального господарства міськради спільно з іноземним інвестором планує створити підприємство для впровадження у громадському транспорті системи електронного квитка. Партнера для впровадження цього проекту мерія вибирала на конкурсі. Перемогла латвійська компанія “Ригас Карте”. 

Загалом у конкурсі взяли участь дві іноземні компанії. Як розповів “Пошті” Андрій Білоус, заступник начальника управління транспорту та зв’язку Львівської міської ради, окрім латвійської компанії “Ригас Карте”, учасником конкурсу  була також турецька фірма “Кент Карт”. 

Наразі договір із “Ригас Карте” ще не підписали. За словами посадовця, перш аніж створювати спільне з комунальниками міськради підприємство, латвійська компанія повинна створити своє представництво в Україні.  

– Вклад капіталів Львівської міськради у підприємство становитиме 51%, а компанії-інвестора – 49%, – каже Андрій Білоус. – Зараз розглядаємо різні форми співпраці. Хочемо зменшити фінансове навантаження на міську раду.   

У перспективі електронний квиток має стати єдиним проїзним документом на всі види і маршрути громадського транспорту. Електронні квитки для львівського транспорту будуть двох типів. Багаторазовий квиток матиме вигляд пластикової картки, яку пасажири зможуть періодично поповнювати в магазинах, супермаркетах чи кіосках. Весь громадський транспорт обладнають спеціальними пристроями для зчитування електронного квитка. 

– Ми передбачили й разові проїзні документи для гостей міста і людей, які рідко користуються громадським транспортом, – розповів Андрій Білоус. – Такі квитки будуть картонними і матимуть спеціальну магнітну стрічку.

Облаштування системи електронних квитків у міськ­раді планують розділити на два етапи. На першому етапі їх встановлять у  великих автобусах, що належать АТП №1, а також у трамваях і тролейбусах. На другому – у транспорті приватних перевізників. Однак, за словами Андрія Білоуса, є чимало приватних перевізників, які погодились долучитись до обладнання електронними квитками вже на першому етапі. Щодо вартості електронного квитка, то, за словами Андрія Білоуса, про це ще рано говорити. Систему електронного квитка планують повністю облаштувати до Євро-2012. Тоді львів’яни і гості міста зможуть насолодитись європейською перевагою користування громадським транспортом. Однак спершу мешканцям доведеться звикнути до цієї електронної інновації. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7973 / 4.07MB / SQL:{query_count}