Ремонти доріг до снігу

Попри те, що терміни здачі деяких шляхів уже давно минули, ремонтні роботи у Львові тривають 

Попри те, що терміни здачі деяких шляхів уже давно минули, ремонтні роботи у Львові тривають 

Аби гідно підготувати шляхи міста до Євро-2012, у Львові починають нові об’єкти, а міський голова нарікає ЗМІ на брак фінансування, щоразу збільшуючи суми, які потрібні для оновлення магістралей. Якщо на початку року йшлося про 300 млн грн, які проситимуть у держави на ремонти доріг, пізніше говорили про 180 млн грн, які затвердили для Львова, то зараз мер упевнено каже, що йому обіцяли 500 млн грн.  

Терміни – не головне…

Наразі у Львові ремонтують дев’ять великих ділянок доріг та дві будують. На більшості з них уже перенесли терміни здачі. Як розповів “Пошті” Ігор Фалюта, в. о. начальника управління капбудівництва міськради, до першого снігу все буде зроблено. Головне – щоб було державне фінансування.  

Так, вул. Городоцьку на відрізку від вул. Кульпарківської до вул. Сяйво мали завершити до 4 вересня. Але вона досі закрита. “Роботи тривають, я думаю, що десь до 1 грудня ми маємо впоратися. Технічні питання вирішено. Щодо фінансування, то є державні гарантії. Врешті, ми вже отримали перший транш у 30 млн грн, очікуємо другий транш”, – каже Ігор Фалюта. Також до першого грудня планують завершити просп. Свободи від  вул. Городоцької до вул. Гнатюка. 

На місяць довше триватиме ремонт вул. Городоцької на відрізку від церви Св. Анни до церви Св. Ольги і Єлизавети та вул. Коновальця – Мельника – Чупринки. За планом ці об’єкти мали завершити 

1 листопада. 

  “На Коновальця  і Чупринки зараз кладуть трамвайні плити і мостять бруківку. Єдине – це вул. Мельника, там найпізніше почались роботи, тому трошки запізнюються. Тож посунемо терміни виконання до кінця листопада. Тоді й пустимо трамваї”, – каже Олег Береза, директор ЛКП “Львівавтодор”. 

Щодо вул. Городоцької, то, за його словами, там узагалі змінили проект, тому термін виконання робіт наразі невідомий. “Ймовірно, роботи триватимуть до кінця листопада, оскільки ми вирішили зробити кільце навколо церкви Св. Анни. Для цього робимо відповідний заїзд. Через облаштування цього кільця частину трамвайної колії будемо класти наступного року. Тому наразі трамваї їздитимуть лише в один бік. Натомість рух автомобілів буде в обидва боки. А вже наступного року доробимо проект, щоб закільцювати трикутник. Натомість біля церкви Св. Ольги і Єлизавети плануємо завершити ремонт до кінця жовтня, щоб відкрити для проїзду громадського транспорту і трамваїв вулицю Бандери”, – резюмував чиновник. 

До кінця жовтня в ратуші обіцяють завершити вул. Пасічну – ділянку від вул. Китайської до Таджицької, а до 20-25 листопада – замінити дорожнє полотно аж до вул. Дж. Вашингтона. Хоча влітку виконавці робіт обіцяли її зробити до 1 вересня. Зараз вирішують, перекладати тут асфальт чи ні. 

“Наразі ми перекривали вул. Пасічну, лише вночі, коли робили перпендикулярні переходи по вулиці. До 7 листопада маємо завершити повністю заміну інженерних комунікацій. Зараз вирішується, чи будуть тут міняти асфальт, чи ні. Думаю, днями приймуть позитивне  рішення про реконструкцію дорожнього полотна. Плануємо відремонтувати вул. Пасічну на відрізку від вул. Личаківської до Дж. Вашингтона”, – каже Ігор Фалюта.

А ось вул. Зелену та Юна­кієва обіцяють завершити вже до  наступного тижня. “Після  тимчасової зупинки роботи відновлено. З понеділка ми почали асфальтувати, і думаю, що за добрих погодних умов наступного тижня маємо піти з вул. Зеленої, – каже Ігор Фалюта. – Щодо вул. Юнакієва, то підготували все під асфальтування. Там усе готово – бордюри, інженерні комунікації. На асфальтування потрібно два дні. Може, ще цього тижня зробимо”. Згідно з графіками тривають роботи на вулиці Личаківській. За словами Олега Берези, до кінця тижня тут повністю завершать замощення вулиці: “Наразі ще чекаємо на тротуарну плитку. Змінили її розмір на прохання управління охорони історичного середовища ЛМР. Зараз підготували основу для її мощення, тому як тільки плитка надійде, ми її поставимо. А саму вулицю  відкриють для руху наприкінці жовтня, згідно з графіком”.

Також у місті є три перехідні об’єкти, а саме: вул. Ряшівська та вул. Вернадського, які будують до Євро-2012, та вул. Бортнянського, яку реконструюють. 

За словами Ігоря Фалюти, на Ряшівській вже виконані підготовчі роботи і на частині вулиці заклали основу. На подальші роботи наразі бракує фінансування. А першу чергу вул. Вернадського від Стрийської до в’їзду на стадіон (так званої проектної восьмої дороги) зроблять до нового року. Натомість вул. Бортнянського планують максимально завершити ще цього року. “Якщо  погода не підведе, то наступного тижня плануємо асфальтувати ділянку від вул. Юнакієва до Сорохтея. Далі будемо розбирати решту вулиці та міняти там мережі. Ця дорога перехідна, тобто її ремонт заплановано  продовжити 2012 р. Але хочемо до кінця листопада завершити принаймні дорожнє полотно, щоб відновити рух автомобілів”, – каже Роман Заріцький, начальник відділу капремонту управління інженерного господарства ЛМР.

Головне  – фінансування!

Учора мер Львова під час  виїзду на вул. Зелену заявив, що з 500 млн грн, які було обіцяно місту на ремонт доріг, отримано лише 30 млн грн.  Тож підрядники, які виконують роботи, перебувають у дуже складних умовах. 

“Наразі виконано робіт на 200 млн грн, ремонти ще тривають. Просто не приймаємо акти виконаних робіт”, – каже Ігор Фалюта.  Щоправда, чиновник зазначає, що держава затвердила Львову на цей рік лише 255 млн грн. При цьому 105 млн грн із них уже надійшло. Тож до кінця року варто сподіватись лише на 150 млн грн. 

ЛКП “ШРП Личаківського району”, яке ремонтує вул. Бортнянського, теж, ймовірно, отримає більшість зароблених грошей вже у 2012 р. Адже кошти на фінансування цього об’єкта передбачено в бюджеті розвитку, а його наповнення залишає бажати кращого. 

Натомість гроші за ремонти вул. Городоцької на відрізку від церви Св. Анни до церви Св. Ольги і Єлизавети, вул. Коновальця – Мельника – Чупринки та Личаківської, “Онуру” мають заплатити вчасно. Як зазначає Олег Береза, ЄБРР, за кредитні кошти якого ремонтують ці вулиці, справно видає гроші, тому хвилюватись на варто.  

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7220 / 4.15MB / SQL:{query_count}